ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

رابطه مستقیم بیکاری با افزایش سن ازدواج :

0
یک کارشناس اقتصادی گفت: اشتغال نیاز اصلی جوانان برای ازدواج بوده و مسائل دیگر در مراحل بعدی اهمیت قرار می‌گیرند.

فرزاد هاشمی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص مشکلات ازدواج جوانان و بالا رفتن سن ازدواج گفت :افراد برای شروع زندگی می‏ بایست توانایی اقتصادی قابل قبولی داشته باشند، یعنی به حد و مرحله ‏ای رسیده باشند که توانسته یک زندگی دو نفره را از نظر اقتصادی تأمین کنند.

وی تصریح کرد :با افزایش سن ازدواج در تفحص برای دلایل آن می توان به مهمترین عامل اقتصادی، نرخ بیکاری رسید که با توجه به تحقیقات صورت گرفته هرچه نرخ بیکاری افزایش یابد ،همزمان سن ازدواج هم بالا خواهد رفت.

این کارشناس اقتصادی به عوامل دیگری که باعث کاهش ازدواج شده است ،گفت :علاوه بر مسئله بیکاری گسترده و فراگیر می توان به بالا بودن نرخ تورم نسبت به حداقل حقوق ها اشاره کرد که این حداقل برای معیشت کافی نیست بنابراین در چنین وضعیتی باید شاهد کاهش ازدواج باشیم.

هاشمی در خصوص مشکل مسکن برای ازدواج جوانان نیز گفت :نیاز اصلی قشر جوان در وهله اول اشتغال است و مسائل دیگر از جمله مسکن در مراحل بعدی قرار می‌گیرد ،این در حالی است که مسکن مهر هم با مشکلات و کمبود بسیار نتوانست میل جوانان را برای ازدواج بیشتر کند.

وی در پایان برای حل مشکل اقتصادی ازدواج جوانان گفت :با نگاه اساسی به اقتصاد ، هدفمند کردن صنعت و تولید به سمت رشد و توسعه و رابطه منطقی اقتصادی با کشورهای دیگر می توان شاهد عملکرد مناسب برای حل این معضل بود.

منبع : http://www.yjc.ir/fa/news/5790887

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار