ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

متخلفان حقوق‌ نجومی به مردم معرفی شوند:

0

آیت‌الله جنتی در نماز جمعه تهران:

متخلفان حقوق‌ نجومی به مردم معرفی شوند/ آل‌سعود اعقاب ابوسفیان هستند/مجلس برابر FATF سکوت نکند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد باید به طور شفاف متهمان و متخلفان حقوق‌های نجومی به ملت را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تهران، اظهار داشت: فاجعه منا قلب همه را خونین کرده و یک سال از این فاجعه می‌گذرد. ۷ هزار نفر را در زمین امن الهی کشتند. این تعجب است، دنیا به کجا می‌رود. حرم امن الهی که حیوانات هم باید در آنجا امنیت داشته باشند آنگاه زائران خانه خدا در حالت احرام و با لب تشنه می‌کشند و بعد آنهایی هم که نیمه جان هستند کانتینر می‌برند و ذره‌ای آب هم به آنها ندهند و در همان حالت از دنیا بروند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: این اتفاق بسیار بی‌سابقه‌ بود و تعجب آور است؛ دنیا دنیای ظلم است. این دنیا ظلمت‌کده است. ظلم همه جا را فرا گرفته و نفس مردم دنیا در نمی‌آید. ما که داد و فریادهایمان را داشتیم و حرف زدیم ولی در دنیا این اتفاق نیفتاد. در هر صورت همه شهدای فاجعه منا که مربوط به کشور ما نبودند. کشورهای مختلف عربی و یا غیر عربی و سنی دم نزدند و یا یک حرف سر زبانی گفتند و گذشتند و مطالبه خون اینها را از این جباران فرعون‌صفت آل‌سعود نگرفتند.

جنتی همچنین تصریح کرد: چرا باید دنیا به سوی ظلم برود و ظلم‌پذیر باشد. همانگونه که امام راحل (ره) فرمودند این وهابی‌های پست بی‌خبر از خدا به‌سان خنجر هستند که همیشه از پشت به قلب مسلمانان فرو رفتند. مقام معظم رهبری نیز در پیام اخیر خود القاب بسیار به حقی را برای رژیم خبیث آل‌سعود به کار برده است. القابی چون گمراهان روسیاه، قسی‌القلب، جنایتکار، از خدا بی‌خبر، بی‌دین، بی‌وجدان، تجهیزکننده گروه‌های تکفیری و شرور فتنه‌انگیز در کشورهای اسلامی به کار بردند. به نظر من قضیه جاهلیت قبل از اسلام در حال تکرار شدن است.

وی ادامه داد: حضرت ابراهیم (ع) خانه خدا را برای یکتاپرستی بنا کرد اما به دست بت‌سازان و بت‌پرستان افتاد که اکنون هم همین گونه است. پس از مدتی که این خانه، خانه امن بود و عبادت خدا در آن صورت می‌گرفت به دست کسانی می‌افتد که از اولاد و القاب همان نسل‌های ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها هستند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه خود با اشاره به دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی مدیران خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی که رهبری امام بزرگوار و مقام معظم رهبری را دارد چگونه چنین اتفاقی باید بیفتد و این گونه پول‌های بیت‌المال را حراج کرده و به جیب می‌زنند. با اسم و یا بدون اسم و رسم این پول‌ها را به جیب می‌زنند ولی چرا کسی نظارت نمی‌کند. مجلس کجاست؟ بنده به نمایندگان مجلس هم گفتم که شما وظیفه نظارت دارید. اگر نظارت می‌کردید که این گونه نمی‌شد. شما باید ببینید چه کسانی چه مقدار پول می‌گیرند. آیا این پول‌ها به حق گرفته می‌شود یا ناحق هستند. نظارت مجلس کجاست؟

جنتی همچنین یادآور شد: ما در درجه اول می‌خواهیم که متهمان حقوق‌های نجومی به مردم معرفی شوند. این یک خواسته ملی و سخن ملت است. چراکه این مال مربوط به مملکت است و یک مطالبه جدی است که متهمان باید شناخته شوند؛ مقدار اتهامات آنها نیز باید معلوم شود و اطلاع‌رسانی شفاف باید به مردم صورت گیرد. عدالت باید به صورت قاطع اجرا و با خوی اشرافی‌گری باید مقابله شود چراکه این گونه موارد اشرافی‌گری است.

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم راجع به مقاماتی که متخلفان زیرنظر این افراد کار می‌کردند سخن بگویم که چرا اینها نشستند و نگاه کردند. سوال اینجاست آیا اینها بی‌خبر بودند و یا با خبر و راضی؟ خوی اشرافی‌گری اگر بر متخلفان حاکم است بر این مقاماتی که ساکت بودند هم حاکم است. این گونه موارد موجب سلب اعتماد مردم می‌شود. اگر دولت بخواهد اعتماد مردم را داشته باشد (که باید داشته باشد) باید این موجبات سلب اعتماد مردم را از بین ببرد.

جنتی با اشاره به نقش سه قوه در پیگیری و رسیدگی به حقوق‌های نجومی گفت: سه قوه نیز در رسیدگی و برخورد با متخلفان وظیفه دارند و هرسه باید به این قضیه رسیدگی کنند. رسانه‌ها نیز تاکنون خوب عمل کردند خدا خیرشان بدهد. از این به بعد نیز قضیه را باید برای آینده هم پیگیری کنند. اینها مکرر وعده دادند که با متخلفین برخورد می‌شود ولی عمل نشد. نهایتا با ۱۳ یا ۱۴ نفر برخورد شد اما این همه سر و صدا که مربوط به این تعداد نبود. با سایر متخلفین نیز باید برخورد شود و این پیگیری باید مستمر باشد. فرق اینها با بقیه چیست؟

وی همچنین یادآور شد:‌ در برخی جاها جهش عجیبی پیدا شد مانند صندوق توسعه. موضوع صندوق توسعه بسیار عجیب است. در دو سه سال اخیر این صندوق یک جهش عجیبی برای بالا کشیدن اموال بیت‌المال پیدا کرده و گاهی هم برداشت ۵۷ میلیون دارند. اینها واقعا مصیبت است که بر مردم وارد می‌شود. برخی متهمین در هیات‌های مدیره چند شرکت دخالت دارند. برخی از اعضای این هیات‌مدیره در ۲۳ هیات مدیره دیگر هم عضو هستند و بعد هم کار خود را دارند. این آقا چگونه می‌خواهد به اینها برسد. اینها مسائلی است که باید پیگیری شود. از دستگاه‌هایی که زیان‌ده بوده و ورشکست شده پاداش به اینها دادند. دستگاه خود زیان‌ده و ورشکسته است ولی از آن پاداش می گیرند. البته موارد دیگری هم از قبیل املاک هم هست که آنها هم باید پیگیری شود.

وی در خصوص منافقین و انتشار فایل صوتی منتظری، عنوان کرد: مسئله منافقین و این نشر فایل صوتی این شیخ ساده‌لوح که دل امام را خون کرد و حال باید در آن دنیا جوابش را بدهد، این فایل را منتشر و نظام و امام را به صورت بدی محکوم کردند که خداوند از سر تقصیر آنها نگذرد. با انتشار این فایل آن را به دست منافقین دادند و این حربه‌ای شد برای منافقین تا کل نظام ما را محکوم کنند. منافقین کسانی هستند که اکنون فرانسه، ‌آمریکا و انگلیس از آنها حمایت می‌کنند. منافقین کسانی هستند که ۱۷ هزار نفر را در این مملکت شهید کردند. شهید باهنر، رجایی و بهشتی را کشتند و هر کجا توانستند شهید کردند. حال برخی در حال رشد و تربیت منافقین هستند تا کم کم تقویت شوند و رنگ سیاسی به آن بدهند.

جنتی بر همین اساس اضافه کرد: مهدی هاشمی که با نظر امام اعدام شد و این حکم امام بود و صاحب این فایل صوتی را هم امام قاطعانه عزل کردند و گفتند عکس او را از دیوار پایین بکشید ولی امام به حق کار کرد چراکه این منشا فساد بود. برخی می‌گویند رافت اسلامی؛‌ اسلام هم رافت دارد و هم خشونت. خداوند هم رحمان است و هم منتقم بنابراین باید با افراد برخورد مناسب کرد. اگر بخواهند به اینها مجال بیشتری بدهند اینها ریشه نظام را می‌کَنَند. اینها باید ریشه‌کن شوند تا ریشه‌های نظام برپا شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: درباره توافق ضد پولشویی FATF باید بگویم که یک مسئله عجیب و غریب است که نمی‌دانم با چه جراتی محرمانه یک سند را امضا کردند به نام FATF. اینها این قرارداد را امضا کردند. نزد بنده این سند را آورده‌اند و کامل آن را دیده‌ام و ترجمه انگلیسی آن را هم دارم. آنها می‌خواهند به نام مبارزه با پولشویی اطلاعات مالی و بانکی ما را به دشمن بدهند می‌خواهند خودمان خودمان را تحریم کنیم. این یک تحریم خودی است.

وی بر همین اساس افزود: این قرارداد یعنی افراد و نهادهایی را که دشمن آنها را نمی‌پسندد و می‌خواهد براندازد را تحریم کنیم. دشمن می‌خواهد سپاه و نهادهای انقلابی را تحریم کند. کسانی که خون و جان دادند و این نظام را در ۸ سال حفظ کردند را تحریم کند. آنهایی که سینه سپر کردند و کار می‌کنند و جلوی دشمن می‌ایستند را می‌خواهند تحریم کنند. می‌خواهند اینها را تحریم مالی کنید.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: قرارگاه خاتم با این همه خدمات بسیاری (که اکثریت نمی‌دانند) را می‌خواهند تحریم کنند. شما چه جراتی دارید که چنین کاری می‌کنید؟ مجلس می‌خواهد چه کار کند؟ مجلس نباید در این قضیه ساکت باشد. مجلس حق نظارتی دارد و باید نظارتش را اعمال کند. این قرارداد مسئله بسیار پیچیده و مهمی است که اگر اتفاق بیفتد ما باید فاتحه بسیاری از چیزها را بخوانیم و در برابر دشمن تسلیم شویم. برای اینکه آمریکا راضی شود آنها تحریم‌مان می‌کنند خودمان هم خودمان را تحریم می‌کنیم تا احسنت و آفرین به ما بگویند.

جنتی در خاتمه تاکید کرد: اجمالا ۷۸ فرد و نهاد با این موافقتنامه (FATF) تحریم می‌شوند. اینها در حقیقت یک مصیبت است که البته نمی‌توانند این کار را بکنند و جلوی این کار گرفته می‌شود و به خواست خداوند امضای خود را پس می‌گیرند. محرمانه می‌روند امضا می‌کنند. به چه جراتی شما می‌روید برخلاف مصالح ملت محرمانه سندی را امضا می‌کنید؟ در هر صورت جلوی این امر گرفته می‌شود ولی باید درسی برای اینها شود که خدا و انقلاب و نظارت مردم را در نظر بگیرند و بعد هر کاری که می‌خواهند بکنند.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950619000261

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار