ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

در موضوع حقوق‌های نجومی پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم:

0

حجت‌الاسلام انصاری در برنامه متن و حاشیه:

در موضوع حقوق‌های نجومی پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم/اگر کسی تصور می کند کنسرت نباید باشد نظرش را به مجلس بفرستد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه در موضوع حقوق‌های نجومی قانون‌شکنی نشده بلکه سواستفاده صورت گرفته است، گفت:‌ درباره حقوق‌های نجومی اگر قانون زیر پا گذاشته باشد و دریافتی غیرقانونی باشد آن مورد به قوه قضاییه معرفی می‌شود. در این باره پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در برنامه متن و حاشیه که از شبکه ۳ سیما پخش شد، پیرامون عملکرد رسانه ملی در طول هفته دولت گفت: صداوسیما وقت خوبی را به برنامه‌های دولت اختصاص داد خوب است برای سال‌های بعد صداوسیما به جز دعوت از دولتمردان خود نیز برای هفته دولت برنامه‌سازی کند.

انصاری در ادامه پیرامون جابجایی‌اش از معاونت پارلمانی به معاونت حقوقی بیان داشت: روابط دولت با مجلس نهم به دلیل ترکیب سیاسی مجلس با مشکلاتی همراه بود که نیازمند بود در این خصوص از تجربیات بیشتری استفاده شود به همین خاطر بنده در معاونت پارلمانی بودم که برهمین اساس توانستیم جلوی تنش‌ها و چالش‌ها را بگیریم.

وی ادامه داد: در مجلس جدید به دلیل قرابت فکری و سیاسی بیشتر مجلس با دولت احساس شد بنده در معاونت حقوقی می‌توانم مؤثرتر باشم که داوطلبانه و با لطف رئیس جمهور به این معاونت آمدم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه پیرامون تأثیرات حقوقدان بودن رئیس جمهور بر اقدامات دولت گفت: همین حقوقدان بودن رئیس جمهور باعث شد تعامل مجلس و دولت بازسازی شود و همین حقوقدان بودن رئیس جمهور باعث شد یکی از بزرگترین مشکلات تاریخ دیپلماسی کشور یعنی مذاکرات هسته‌‌ای و برجام حل شود و اینکه با ابزار و تیم حقوقی به مصاف تحریم‌ها بروند. یکی از دلایل پیروزی در برجام انتخاب گفتمان حقوق در برابر تهدید و تحریم بود.

انصاری در ادامه پیرامون نقد و تحمل دولت در پذیرش انتقادات گفت: این دولت در ۳ سال کار خود مورد بیشترین نقد، تخریب و اتهام بود. بسیاری از روزنامه‌ها، سایت‌ها و رسانه‌های متعلق به دستگاه‌های رسمی به دولت انتقاد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حجم انتقادات و تخریب‌ها به دولت در گذشته سابقه نداشته در این اواخر هم اتهامات از طریق تریبون‌های رسمی وابسته به نهادهای رسمی علیه دولت زیاد شده و آن نیز سابقه نداشته است.

معاون حقوقی رئیس جمهور پیرامون توقیف نشریات و سایت‌ها در دولت یازدهم گفت: اگر نشریات تخلفی کنند مطابق قانون قوه قضاییه یا شورای نظارت بر مطبوعات باید ورود کند اما یک از هزار هم این برخوردها نبوده است.

انصاری با بیان اینکه در این دولت نقد و تخریب به خصوص از ناحیه برخی رسانه‌های رسمی و یا وابسته به نهادهای رسمی زیادتر بوده است، گفت: البته در بیان دیدگاه‌هایمان باید عدالت و انصاف را راجع‌به همه رعایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون مجازات اسلامی توهین به مقامات را جرم اعلام کرده است. اگر تهمت‌ها و اهانت‌ها به رئیس جمهور ادامه پیدا کند و ما اقامه دعوی نکنیم این موضوع یک امر عادی تلقی می‌شود که در ادامه حقوق عامه مردم به مراتب بدتر تضییع می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پاسخ به اینکه اگر کسی بگوید برجام تأثیر نداشته است، گفت: اگر کسی بگوید برجام تأثیر نداشته یک حرف بی‌اساس زده است. در خصوص نقد برجام کسی نمی‌تواند بگوید که در کشور حرف زده نشده و نقدی صورت نگرفته است. آیا ۱۸ ماه برای شنیدن صدای منتقدین کافی نیست.

انصاری در خصوص شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور از یکی از روحانیون گفت: بنده از یکی از روحانیون که با لحن بسیار بی‌ادبانه و مجرمانه نسبت سو به شخص رئیس جمهور داده بود آن هم نسبت خیانت به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم.

وی با بیان اینکه در حقوق‌های نجومی قانون‌شکنی نشده بلکه سواستفاده صورت گرفته است، گفت: اگر قانون زیر پا گذاشته شده باشد و دریافت‌ها غیرقانونی باشد دولت آن را به قوه قضاییه معرفی می‌کند. در این باره یک پرونده ۱۶ میلیارد تومانی داریم. ما در برخورد با دارندگان فیش‌های حقوقی در محدوده اختیارات قانونی‌مان عمل کرده‌ایم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان پیرامون حاشیه‌های برگزاری کنسرت‌ها خاطرنشان کرد: اگر طبق قانون کنسرتی مجوز گرفت هیچ شخصی حق ندارد جلوی اجرای قانون را بگیرد. اگر عده‌ای فکر می‌کنند قانون وزارت ارشاد باید اصلاح شود یا اصلاً کنسرت نباید در ایران اجرا شود و یا از موسیقی پاپ بدشان می‌آید و یا فکر می‌کنند ابزار موسیقی باید از کشور برچیده شود نظرشان را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهند

منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950611000002

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار