ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

حساب‌های بانکی شرکت‌های غیرشفاف با حکم قضایی مسدود می‌شود:

0
با تصویب مجلس؛

حساب‌های بانکی شرکت‌های غیرشفاف با حکم قضایی مسدود می‌شود.

نمایندگان مجلس با رفع ایراد شورای نگهبان به طرحی مقرر کردند حساب‌های بانکی شرکت‌هایی که اطلاعات خود را به صورت شفاف اعلام نکنند، با حکم قضایی مسدود شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

طبق این اصلاحیه، مقرر شد در مواردی که ارائه کالا و خدمات توسط مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و واحدهای تابعه و وابسته آنها در قانون تأسیس یا اساسنامه آنها به عنوان وظیفه اصلی آنها شناخته شده و تأمین، تولید و یا عرضه کالا و خدمات مذکور در جهت رفع نیازهای عمومی جامعه باشد، در صورتی که رعایت این بند موجب اخلال در تولید، تأمین و یا عرضه آن کالا و خدمات شود، به پیشنهاد دستگاه اجرایی ذیربط و تائید شورای رقابت از شمول این بند مستثنی خواهد بود.

فهرست این دسته از بنگاه‌ها در پایگاه سایت رسمی مرکز ملی رقابت با مشخصات کامل بنگاه و کالا و خدمات تولیدی و یا عرضه شده از سوی آنها درج می‌شود.

علاوه بر این نمایندگان با رفع ایرادات ماده دیگری از این طرح مقرر کردند در صورت عدم انتشار اطلاعات شرکت‌های ثبت شده، با اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار و حکم مرجع قضایی، بانک‌ها و مؤسسات غیربانکی موظفند در قبال این تخلف، حساب‌های بانکی اعضای هیأت مدیره شرکت‌های مشمول این بند، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی را تا زمان انجام تکالیف مقرر مسدود نمایند.

پیش از رفع ایراد شورای نگهبان، تنها با اعلام وزارت اقتصاد، حساب‌های متخلفین محسوب می‌شد اما با رفع ایراد شورای نگهبان، با اعلام سازمان بورس و حکم مراجع قضایی، این حساب‌ها مسدود خواهد شد.

علاوه بر این با اصلاح بخش دیگری از این بند مقرر شد سازمان بورس و اوراق بهادار بتواند بابت اجرای تکالیف مندرج در این بند، با تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار به صورت درصدی از سرمایه ثبتی بنگاه و شرکت تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال، کارمزدی را از هر بنگاه و یا شخص حقوقی مشمول در هر سال دریافت کند.

سقف کارمزدها هر سه سال یکبار متناسب با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی، با تصویب شورای عالی بورس افزایش می‌یابد.

در صورتی که مدیران، اشخاص حقوقی موضوع این بند از اجرای تکالیف قانونی تخلف نمایند، تخلف محسوب و به پرداخت جریمه نقدی بر اساس ترتیبات مقرر در ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ محکوم می‌شوند.

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار