ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

آغاز حذف یارانه‌بگیران پس از شناسایی ۸۵ درصد مشمولان:

0

ربیعی خبر داد:

آغاز حذف یارانه‌بگیران پس از شناسایی ۸۵ درصد مشمولان/انتخابات دلیل احتیاط در حذف یارانه‌ها نیست/ قوم و خویش وزیر نگهبان شرکت شد.

وزیر کار با بیان اینکه وزارتخانه متبوع وی پس از شناسایی ۸۵درصدی مشمولان برای حذف یارانه دست به کار خواهد شد و اقدام خواهد کرد افزود : به منظور شناسایی بهتر و دقیق تر مشمولان ، پایگاه اطلاعاتی دقیقی را تدوین کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی در برنامه نگاه یک شبکه سیما در بیان بخشی از فعالیتها و دستاوردهای این وزارتخانه در دولت جدید افزود: درچارچوب اجرای طرح اشتغال و ایجاد کار، در سال قبل اقدامات بسیاری انجام شد که امسال با همت بیشتری در دست اقدام است.

او با پرداختن به موضوع مهم و پر مخاطب یارانه ادامه داد: یارانه از پیچیده ترین مسائل و مشکلات دولت بوده و هست زیرا این مقوله بدونه در نظر گرفتن تورم سالانه اجرا شده و ادامه دارد.

ربیعی تصریح کرد : مجلس شورای اسلامی پارسال حذف ۶میلیون نفر و امسال ۳۰ میلیون نفر را برای وزارتخانه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تکلیف کرده است.

او اذعان داشت که شناسایی این تعداد یارانه بگیر بسیار دشوار است و احتیاط فراوانی می طلبد.

وزیر تعاون گفت: احتیاط در حذف یارانه بگیران ان هم در موسم انتخابات ریاست جمهوری را قبول ندارم . اگر احتیاطی مشاهده می شود به منظور جلوگیری از ضایع شدن حقوق نیازمندان واقعی است.

ربیعی با بیان اینکه این وزارت خانه پس از شناسایی ۸۵درصدی مشمولان حذف یارانه دست به کار خواهد شد و اقدام خواهد کرد افزود : به منظور شناسایی بهتر و دقیق تر مشمولان ، پایگاه اطلاعاتی دقیقی را تدوین کرده ایم که این خود یک گام مثبت و پر قدرت اجتماعی محسوب می شود.

او تاکید کرد دولت به حذف افراد غیرنیازمند از لیست یارانه بگیران اعتقاد راسخ دارد و افزود: یارانه مستحق اقشار کم درآمد و دهک پایین جامعه است .

ربیعی گفت : قبول داریم که کارگران و کارمندان و بازنشستگان زندگی سخت و دشواری دارند و باید فکری برایشان کرد، پس باقیمانده منابع مالی حاصله از حذف یارانه بگیران را به این قشر از جامعه و به ویژه کارگاه های اقتصادی کوچک که ایجاد اشتغال را به همراه دارند اختصاص خواهیم داد.

او تاکید کرد : یارانه باید به اشتغال ، درمان و بهداشت جامعه وارد شود .

ربیعی با اشاره به حقوقهای نجومی و دریافتی های نا عادلانه گفت: این دریافتها با ایجاد جریان ناعادلانه اقتصادی به گونهای نامتعارف شکل گرفت و در حال حاضر اصلاح آن انجام شده اما مبارزه با فساد در دولت تدبیر و امید همچنان ادامه خواهد داشت .

او با بیان اینکه مبارزه با فساد یقه آبیها و یقه سفید ها در اولویت دولت است افزود : موضوع مبارزه با فساد را باید در قالب یک اجماع ملی در نظر گرفت و پیگیری کرد.

ربیعی گفت : فساد از بین رفتنی نیست و تا زمانی که بشر وجود دارد فساد هم پابرجاست.

او یادآور شد : در آغاز وزارتش اقدام به کاهش ۳۵درصدی دریافتی کارمندان و مدیران این وزارت خانه کرد و در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداشت به گونه ای که عده ای از اعضای هیات مدیره “شستا” خودجوش برای کاهش دریافتی اقدام کردند .

ربیعی افزود : زمانی خلل و فرج ایجاد شد که برخی چندجا عضو هیات مدیره بودند که البته با آنها برخورد شد.

وزیر تعاون خطاب به بازنشستگان گفت : خیالتان راحت باشد ، خدا نظارت کامل بر صندوق بازنشستگی دارد و ما هم نمی گذاریم حقی از شما ضایع شود.

او درمورد مدیرعامل بانک رفاه هم گفت : من تابحال کسی را به بدنه دولت معرفی نکرده ام البته رزومه بسیاردریافت کرده ام ام معرف کسی نبوده ام . تنها یک مورد رابه یادمی آورم که آن هم فردی محتاج از اقوام بود و برای نگهبانی به یک شرکت معرفی کردم.

او بابیان این که دولت نمی خواهد در مقاطع تاریخی تصمیمی مقطعی بگیرد و بعد ولش کندبه امان خدا ادامه داد : دولت برای رسیدگی و رفع منحنی ۶۷ درصدی دریافتی بازنشستگان با بر خلاف مسیر افزایش نرخ تورم ، اقدام به افزایش تدریجی ۲۰ درصدی دریافتی آنها کرده که به مرور زمان شکاف پیش آمده را جبران کند.

او با اشاره به مقوله تامین اجتماعی و نرخ تسهیلات این مجموعه گفت : اقدام به افزایش ۳۴درصدی آنهم در همه سطوح کرده ایم همچنین از سال ۹۳ تا کنون حداقل مزد را نسبت به ۱۲ درصدتورم ، ۶درصد افزایش داده ایم که این رقم بطور میانگین ۱۸/۷ درصد رسیده است.

ربیعی در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان هم گفت : از محل صندوق بازنشستگی تامین اعتبار لازم انجام شده تا با اضافه کردن جراحی زانو و کم کردن نوبت دهی به لیست تعهدات ،به بازنشستگان کمک کرده باشیم.

او گفت : در نظر داریم که برای سال آینده طرح رفاه سفر را برای بازنشستگان ایجاد کنیم تا کمکی بیشتر به این قشر شود .

ربیعی افزود : بر آنیم که جلوی تعطیلی بنگاه ها را بگیریم که اشتغال از بین نرود و سطح معیشت مردم پایین نیاید و به این منظور تا بحال شانزده هزار و ششصد و ۷۷ تعاونی را احیا کرده ایم .

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی گفت : ۳۵۰ خدمت را در بیمه ها اضافه کردیم .

علی ربیعی در ادامه برنامه نگاه یک شبکه اول سیما به بحث ارتقای کیفیت بیمه ها اشاره کرد و افزود: در مراکز ملکی تامین اجتماعی هنوز با سطح رضایتمندی فاصله داریم ، به رغم اینکه خدمات مناسبی در این مراکز ارائه می شود.

وی گفت : روزی که من وزیر شدم بودجه درمان تامین اجتماعی ۸ هزار میلیارد تومان بود امروز به ۱۸ هزار میلیارد تومان رسیده است و احتمالا سال آینده نیز به ۱۹ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند که ما این رقم را امروز وارد بحث درمان کرده ایم که البته بخشی از این افزایش به خاطر گرانی بود.

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه ما حدود ۱۱ میلیون نفر را بیمه کردیم گفت :‌ سرانه بیمه آنها ۳۶ هزار تومان شد یعنی ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان فقط بار مالی این بخش شد.

وی افزود : متاسفانه برخی نقد می کنند که چرا این همه افراد را بیمه کردید و افزایش هزینه دادید در حالی که ما آگاهانه این بیمه را انجام دادیم .

ربیعی گفت: ما مطالعاتی انجام دادیم و بر اساس این مطالعات افرادی را بیمه کردیم که بالای ۷۰ درصدشان زیر یک میلیون و صد هزار تومان درآمدشان است و ۸۳ درصد خانواده هایی که بیمه شدند زیر یک میلیون تومان درآمد دارند و ۶۹ درصد از آنها فاقد خانه و شغل بودند.

وی افزود: با این اقدام کار بزرگی صورت دادیم به ویژه این که عمده آنها حاشیه نشین شهرها بودند .

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه ما ۳۵۰ خدمت را در بیمه ها اضافه کردیم گفت : بیمه ها کار بزرگی انجام دادند گاهی بی انصافانه درباره آنها بحث می کنند.

وی با بیان اینکه ما در کتاب ارزش نسبی تلاش کردیم پرداخت ها را عادلانه کنیم افزود: ما خدمات پیوند را اخیرا تحت پوشش بیمه بردیم و فرانشیز شیمی درمانی را در مراکز دولتی رایگان کردیم.

ربیعی گفت :‌ در روستاها تعداد پزشک خانواده  ۴۶۰ درصد افزایش داشتیم و سرانه ان را از ۲۱ هزار تومان به ۹۶ هزار و ۵۲۰ تومان افزایش دادیم .

وی افزود : داروهای تحت پوشش را به ۲ هزار و ۳۰۰ قلم افزایش دادیم.

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در زمینه بیمه های روستایی نیز کارهای عظیمی انجام داده ایم گفت: ممکن است برخی نقد کنند یا برخی از دوستان در مجلس و دولت بگویند که شما نباید زیر بار این همه هزینه می رفتید و باید به اندازه پولی که داشتید بیمه می کردید اما من فکر میکنم این کار مورد نیاز است و  باید صورت گیرد.

ربیعی گفت: مادر بحث بیمه عقب ماندگی  داشتیم و اگر بیمه ها را تقویت کنیم بیمه مستقل و‌کارآمد می تواند در آینده در بحث کاهش هزینه ها نیز اقدام کند.

وی در بحث شفاف بودن دخل و خرج بیمه ها نیز افزود: ما دو صندوق مهم بیمه داریم که یکی بیمه سلامت است که بخشی از اعتبار آن از درآمد خود بیمه تامین می شود و بخشی را نیز دولت می دهد که در اینجا یک ریال امکان جابجایی وجود ندارد .

وی ادامه داد : در بحث درمان تامین اجتماعی نیز که قبلا زیر نظر وزارت بهداشت بود و در آن موقع نقدهایی زیادی به آن وارد می شد اما از وقتی به حوزه رفاه آمده است هر کس و هر ناظری و سازمان حسابداری بخواهد بر آن نظارت کند من این اجازه را می دهم.

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ ما در بیمه تامین اجتماعی باید ۷٫۲۷ درصد هزینه می کردیم اما ۹٫۲۷ درصد هزینه کردیم یعنی اضافه بر آنچه که باید هزینه می شد هزینه کرده ایم و حاضریم این هزینه ها را منتشر کنیم.

وی ادامه داد:‌ ما از محل ۷٫۲۷ درصد باید بیمارستان می ساختیم که هزینه ساخت این بیمارستان را از جایی دیگری تامین کردیم .

ربیعی گفت: دو بال بیمه و تولید خدمت با هماهنگی که میان ما و وزارت بهداشت وجود دارد ، پروژه اجتماعی دولت با افتخار پیش می رود.

وزیرتعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی در بحث آسیب های اجتماعی نیز افزود: آسیب های اجتماعی علت های سنتی به طور کامل تبعیت نمی کند و قالب طلاق هایی که صورت می گیرد علتش بیکاری نیست بلکه نوع و سبک زندگی است و ما در دولت در زمینه کاهش آسیب برنامه جدی داریم.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/06/07/1170078

شناسه خبر: ۱۱۷۰۰۷۸ سرویس: اقتصادی

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار