ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

اشتغالی که با وام شروع شود پایدار نیست:

0

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون:

باید رویکرد اشتغالزایی تغییر پیدا کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: اگر بخواهیم رشد اشتغال محور داشته باشیم باید به سمت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برویم.

به گزارش ایسنا، عیسی منصوری در جلسه شورای اداری در دهدشت افزود: همه ماها باید در مورد مسائل مدیریت شده برنامه ریزی داشته باشیم و مدیران شهرستانی به جای اینکه منتظر مسئولان بالادست باشند خودشان برای توسعه منطقه خود تصمیم بگیرند.

وی بیان کرد: در مورد تصمیم گیری مناطق محروم همان طرح های خاک خورده گذشته مطرح می شود و اگر این طرح ها خوب بود همان موقع صورت اجرایی پیدا می کردند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: از بعد انقلاب نگاه‌ها تمرکزگرا بود و همه دنبال این بودیم که مشکل اقتصاد برطرف شود و سرمایه های کشور را در واحدهای تولیدی هزینه می‌کردیم.

منصوری تصریح کرد: در این صورت سرمایه‌ها برای احداث صنایع به مناطق برخوردار از امکانات می‌رودو  بدیهی است در شهرستان محروم کهگیلویه به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت‌ها صنعت ایجاد نمی‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون خاطرنشان کرد: نتیجه چنین نگاههای فقط تمرکزگرایی بود و باید رویکرد اشتغالزایی تغییر پیدا کند.

منصوری اضافه کرد: بر اساس این تغییر رویکرد کوشش می‌کنیم متناسب با مزیت‌های هر منطقه فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: ما در حوزه سیاست گذاری و تنظیمی وارد نشدیم و هیچ یک از برنامه های ۵ساله توسعه ای ما اشتغال محور نبودند، همه برنامه های ما رشد محوربوده اما اکنون باید فرصت اشتغال در کشور را فراهم کنیم.

منصوری افزود: اگر بخواهیم رشد اشتغال محور داشته باشیم باید به سمت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برویم.

معاون وزیر کار به درخواست وام ها اشاره کرد و گفت: اشتغالی که با وام شروع شود پایدار نیست و وام های با درصد پایین بدنه و بیزینس هدفدار را دچار اختلال می کند.

وی اظهار کرد: سیاست های مکمل برای ایجاد اشتغال زایی و رشد اشتغال باید مد نظر قرار گیرد و این سیاست ها می تواند در این راستا اشتغال زایی کند.

منبع : http://www.isna.ir/news/95060102681

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار