ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کارگران در این جامعه خوشبخت نمی‌شوند:

0

وزیر رفاه:

کارگران در این جامعه خوشبخت نمی‌شوند/ کاهش تورم به معنای ارزانی نیست.
علی ربیعی اظهارکرد: در جامعه ای که فساد، ثروت اندوزی، رانت وجود دارد شان قشر کارگر نادیده گرفته می شود و تولید در آن اساسی ندارد به توسعه نمی رسد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت روحانی مبتنی بر عقلانیت و در ذات خود فساد ستیز و فقر زداست.

علی ربیعی در همایش تشکلهای کارگری، کارفرمایی و کارآفرینان جنوب استان بوشهر در شهر جم افزود: دولت  روحانی تمام امیدش به کارگران زحمتکش است و برای رتق و فتق امور آنان تلاش می کند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل در این دولت حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۹ میلیون ریال افزایش یافته و هیچ وقت روی آن تبلیغ نشده زیرا انجام این کار را وظیفه ذاتی خود می دانیم.

ربیعی گفت: زندگی کارگری سخت است و کاهش تورم به معنای ارزانی نیست و خوب درک می کنیم که قدرت خرید کارگران سالهاست پایین آمده اما دولت برای جبران این ضعف ها تمام تلاش خود در این سه سال انجام داد تا بتواند فاصله بین منحنی تورم و دستمزدها را که زیاد بود کاهش دهد و به هم نزدیک کند.

وی افزود: در این زمینه دولت یازدهم بیش از ۱۰ میلیون کارگر غیر رسمی که حاشیه نشین های شهری بودند و هیچ پناهی نداشتند را دردو سال اخیر بیمه کرده است و وظیفه خود می دانیم که بیش از این حق مردم است و باید تلاش بیشتری کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقرزدایی را از اهداف مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سیاست صدقه ای مبارزه با فقر را به عنوان خیانت به جامعه می دانم و اعتقاد دارم که جامعه را باید به طور عقلایی با ایجاد شغل و درآمد توانمند کرد و زندگی با کرامت را به مردمی که حقشان است، هدیه داد.

ربیعی گفت: در گذشته پول درمان کارگران ۸۰ هزار میلیارد ریال بود اما امروز دولت تدبیر و امید ۱۸۰ هزار میلیارد ریال برای درمان این قشر هزینه می کند.

وی گفت: خوشحالم که در دوران تصدی ام بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال اول ۲۵ درصد اسمی اما در عمل ۳۱ درصد و سال دوم ۱۷ درصد و درعمل ۲۱ درصد و امسال ۱۴ درصد افزایش دستمزد داشته ایم.

ربیعی افزود: به عنوان وزیر همه کارگران، تولید کنندگان و تمامی بیکاران، وظیفه می دانم طوری برنامه ریزی شود که برای بیکاران ایجاد اشتغال شود، کارگرها به ثبات و امنیت شغلی بیشتر برسند و تولیدگران واقعی ما که ثروتشان را برای مملکت سرمایه گذاری کرده اند ارج نهاده شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برخلاف عملکرد مثبت دولت کم صدا و کم حرف اما پرکار تدبیر و امید، عده ای امروز ناجوانمردانه علیه آن می نویسند و می گویند.

ربیعی  اظهارکرد: در جامعه ای که فساد، ثروت اندوزی، رانت وجود دارد شان قشر کارگر نادیده گرفته می شود و تولید در آن اساسی ندارد به توسعه نمی رسد.

وی با بیان اینکه کارگران در این جامعه خوشبخت نمی شوند و منزلت آنها نگه داشته نمی شود اما جامعه ما امروز برای مبارزه با این فساد شاهد محاکمه های عاملان برخی از این رانت ها و چپاول ها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به عنوان مسئول صندوق های بازنشستگی کشور دیدم که چطور به پول کارگران رحم نکردند اما در پیشگاه کارگران زحمتکش می گویم که ما خودمان را در روز قیامت در برابر همه شما مسئول می دانیم و بدانید که از اموال شما ریال به ریال محافظت کرده ایم و خواهیم کرد.

ربیعی ادامه داد: شرکتهای مردم ایران را با یک چک می فروختند و هیچ وقت این چک ها نقد نمی شد و نمونه بارز آن فروش شرکت تامین اجتماعی به یک بانک خارجی بود که هیچ وقت وجود نداشت.

وی با بیان اینکه اشرافی گری سیستمی بود که افرادی با جیب کارگران و بازنشسته ها قصد پول دار شدن داشتند تصریح کرد: زمینی متعلق به تامین اجتماعی توسط آقایی که رئیس شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بود ۳۰۰ میلیارد ریال درکنارهتل هما در تهران به فروش می رسد و امروز که ما مداخله کرده ایم، می بینیم که قیمت واقعی آن زمین ۴۰۰۰ میلیارد ریال ارزشگذاری شده است.

منبع : http://www.snn.ir/detail/News/534818/84

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی