ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پرداخت وام با چک برگشتی به صنایع کوچک:

0

معاون وزیر صنعت خبر داد:

پرداخت وام با چک برگشتی به صنایع کوچک؛توقف اجرائیات بیمه برای یک سال.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک با اشاره به سیاست های حمایتی از این صنایع گفت: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آن‌که اجرائیات بیمه تامین اجتماعی برای یکسال متوقف شده و مفاصاحساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی یزدانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای رونق واحدهای تولیدی، اظهار کرد:  در راستای ارتقای رقابت‌پذیری صنایع کوچک با نگاه صادراتی ۲۰۰۰ طرح با پیشرفت ۶۰ درصدی در دستور کار قرار گرفته است.

تشکیل خوشه‌های صنعتی برای توسعه زیرساختهای تولید، آموزش ۱۰۰ هزار نفر کارافرین و تشکیل کنسرسیوم صادراتی از جمله مواردی بود که یزدانی آنها را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در سال جاری اعلام کرد و افزود: علاوه بر این در ۹ منطقه ویژه اقتصادی نیز تصمیماتی در راستای حمایت از تولید و اشتغال بیشتر اتخاذ شده است. در این زمینه در ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی هیچ افزایش قیمتی طی امسال اعمال نشده است.

وی این اقدام را در جهت جذب سرمایه‌گذاری‌ها دانست و ادامه داد:‌ تخفیف ۵۰ درصدی برای همه سرمایه‌گذاران از جمله ایثارگران،‌نخبگان و کارآفرینان در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که این تخفیف‌ها برای ۵۰۰ شهرک اعمال می‌شود، یادآور شد: همچنین زمینه خرید مواد اولیه بدون مراجعه به بانک، صدور ضمانت‌نامه خرید مواد اولیه به نفع فروشنده و… فراهم شده است.

یزدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آموزش رایگان فارغ‌التحصیلان با تشکیل کیلینکهای صنعتی، گفت: بر اساس توافق با بیناد شهید و کمیته امداد قرار است ۱۱۰ دفتر برای آموزش ایثارگران ایجاد شود.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای تقویت صنایع، افزود: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آن‌که اجرائیات بیمه تامین اجتماعی برای یکسال متوقف شده و مفاصاحساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه اصناف با توافق سازمان امور مالیاتی مالیات عملکرد اصناف در سال ۹۴  در مقایسه با سال ۹۳ بدون هیچ افزایشی محاسبه خواهد شد.

وی با بیان این‌که در ۴ ماه ابتدای امسال در شهرکهای صنعتی ۵۳۰ واحد به چرخه تولید اضافه شده است، اظهار کرد:‌ در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مطابق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مصرف تولیدات داخلی تکلیفی همگانی است، زنده بودن صنایع داخلی منوط به مصرف تولیدات ملی است و البته مدیران صنعتی نیز باید تولیدات با کیفیت داشته باشند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی تصریح کرد:‌تا پایان امسال ۱۲۰۰۰ واحد صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصدی به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/05/22/1155809

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی