ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد:

0

عضو کمیسیون کشاورزی:

تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد.

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به نقش تعاونی‌های روستایی در بهبود وضعیت کشاورزان و کاهش قیمت نهایی محصول، گفت: باید تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد.

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: شرکت‌های تعاونی در روستاها از زمان‌های دور وجود داشت. از ترکیب این شرکت‌های تعاونی، هر شهرستان یک اتحادیه تعاونی داشت و از مجموع اتحادیه‌ها، یک اتحادیه تعاونی مرکزی در تهران قرار داشت. وظیفه این تعاونی‌ها، تأمین نهاده‌های کشاورزی و فروش محصولات کشاورزی بود. متأسفانه امروز نه تعاونی‌ها و نه اتحادیه مرکزی فعال نیستند، منابع مورد نیاز به عنوان سرمایه در اختیارشان نیست و دولت هم روی آن‌ها متمرکز نشده که فعالشان کند.

او ادامه داد:‌ سازمان تعاونی روستایی هم که شرکت‌ها را اداره می‌کند، نقشی که باید داشته باشد ندارد و کارش را به درستی انجام نمی‌دهد. باید تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد، صنایع جانبی مثل صنایع تبدیلی، بسته‌بندی و فرآوری هم در کنار تولید ایجاد کنند که اگر کالایی مازاد بر مصرف بود و امکان صادرات وجود نداشت، تبدیل شود.

نماینده بم خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها می‌توانند نقش موثری هم در سرویس‌دهی به کشاورزان و تامین نهاده‌ها داشته باشند. خیلی از استان‌های جنوبی، محصول خارج از فصل تولید می‌کنند؛ کسی این محصول را از آن‌ها نمی‌خرد و همان محصول در مناطق شمالی با قیمت بسیار بالایی به دست مصرف‌کننده می‌رسد. در این‌جا هم به تولیدکننده و هم به مصرف‌کننده اجحاف می شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد:‌ اگر سازمان تعاون روستایی بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد،‌ هم تولیدکننده سودآوری دارد و هم مصرف‌کننده از قیمت پایین‌تری استفاده می‌کند که به نفع همه مردم ایران خواهد بود.

منبع : http://www.isna.ir/news/95050105457

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار