ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

بیشتر کارخانجات و مراکز صنعتی کشور در آستانه تعطیلی و ورشکستگی:

0

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

بیشتر کارخانجات و مراکز صنعتی کشور در آستانه تعطیلی و ورشکستگی.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: صنعت در کشور با سد محکم رکود مواجه شده است و بیشتر مراکز صنعتی و کارخانجات در مسیر تعطیلی و ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در حاشیه بررسی وضع صنایع استان تهران اظهار داشت: رکود، صنایع را در کشور دچار بحران کرده است و این رکودزدگی صنعت را به تنگنا می‌اندازد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: صنعت در کشور با سد محکمی به‌عنوان رکود مواجه شده است و اکثر مراکز صنعتی و کارخانه‌ها در مسیر تعطیلی و ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

قاضی‌پور با تأکید بر اینکه نوار صنعتی استان تهران حلقه‌های فرسوده‌ای دارد، اضافه کرد: ساختار مراکز صنعتی و کارخانه‌ها در استان تهران، پراکندگی خاصی دارد و ساختار منظمی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه حجم بالایی از کارخانه‌ها در استان تهران در سرازیری تعطیلی قرار دارند، تصریح کرد: متأسفانه این معضل اهرم افزایش‌دهنده نرخ بیکاری در جامعه است.

قاضی‌پور در پاسخ به این سؤال که شهرستان پردیس ۸ هزار کارخانه را زیرپوشش دارد که بیش از ۳ هزار واحد آن تعطیل هستند و بقیه با ظرفیت ۳۰ درصدی فعالیت دارند، اضافه کرد: این مسأله یک معضل در شرق استان تهران است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نوار صنعتی پردیس را می‌توان حلقه فرسوده زنجیره صنایع پایتخت به شمار آورد، تصریح کرد: نوار صنعتی شهرستان پردیس نیاز به نوسازی و خانه‌تکانی دارد.

قاضی‌پور با تأکید بر اینکه نوار صنعتی در استان تهران باید در ایستگاه لکه صنعتی متوقف شود، افزود: زیرساخت‌ها هنوز برای تبدیل این مکان‌ها به لکه‌های صنعتی فراهم نیست و باید اقدامات لازم در این راستا صورت بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه مزایای زیادی در تبدیل مراکز صنعتی به لکه‌های صنعتی وجود دارد، اضافه کرد: مراکز صنعتی باید از مزایای لکه‌های صنعتی برخوردار شوند.

قاضی‌پور با بیان اینکه صنعت از محورهای اصلی توسعه کشور است، تصریح کرد: متأسفانه صنعت زخمی رکود ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اگر صنعت احیا شود، به پیکره کشور در راستای حرکت روی ریل توسعه روح تازه‌ای دمیده می‌شود.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950508000094

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار