ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

سازمان تامین اجتماعی در ایجاد امنیت اجتماعی، نقش موثری دارد:

0
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

سازمان تامین اجتماعی در ایجاد امنیت اجتماعی، نقش موثری دارد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان در ایجاد امنیت اجتماعی و سلامت جسمی و روحی افراد نقش موثری دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمحمدعلی همتی با حضور در برنامه سلام زندگی اظهار داشت: در بخش درمان تامین اجتماعی که به عنوان ویترین سازمان تلقی می شود، حدود ٨٠ بیمارستان و دی کلینیک و ٢٧٠ مرکز سرپایی که شامل مراکز تخصصی، دندانپزشکی و طب سالمندان است، به بیمه شدگان ارائه خدمت می دهند.
وی با بیان اینکه بیمارستان میلاد بزرگترین بیمارستان سازمان محسوب می شود، تاکید کرد: این بیمارستان محل عملکرد فوق تخصصی سازمان است و باید بیمارانی که نیاز به خدمات ویژه دارند، به آنجا مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵٠ درصد افراد جامعه یعنی بالغ بر ۴١ میلیون نفر از مردم تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان به غیر از خدمات درمانی، حدود ١٨ نوع خدمت دیگر را از قبل از تولد تا بعد از فوت، به بیمه شدگان ارائه می کند.
دکترهمتی افزود: مستمری که به بیمه شدگان در دوران بازنشستگی پرداخت می شود، تنها امید آنان از تامین اجتماعی است از اینرو مقید هستیم که حتی یک روز در پرداخت مستمری تاخیر نداشته باشیم.
وی ادامه داد: علیرغم شرایط خاصی که بر کشورمان و بازار حاکم است، سازمان تامین اجتماعی خدماتش را به موقع پرداخت نموده است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه حدود ۵ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان هزینه می کند، اظهار داشت: از این میزان، حدود ٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بابت مستمری به بیمه شدگان و حدود یکهزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه می شود که در مقایسه با اعداد هدفمندی، رقم بسیار بزرگی است.
دکتر همتی افزود: سازمان تامین اجتماعی سازمانی درآمد هزینه ای است و باید ابتدا کسب درآمد کند و بعد هزینه نماید.
دکتر همتی سلامت و ارائه خدمات سلامت را یک امر حاکمیتی برشمرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی بنا بر قانون الزام و از زمانی که وارد بحث مقوله سلامت شد، در مراکز ملکی خود ارائه خدمت کرد.
وی افزود: در مناطقی ارائه خدمات به صورت ملکی انجام می گیرد که در سطح بندی ارائه خدمات باشد.
دکتر همتی تشریح کرد: در سازمان تامین اجتماعی بر اساس سطح بندی ارائه خدمات، مجاز هستیم در برخی مناطق بیمارستان و بعضی مناطق، مراکز سرپایی داشته باشیم و در جاهایی که تعداد بیمه شدگان سازمان به این سطح بندی نرسیده باشد قاعدتا مراکز ملکی نداریم و در آنجا از روش خرید خدمت استفاده می کنیم.
وی افزود: در بخش خرید خدمت، بزرگترین خریدار در کشور هستیم و تمامی مراکز دانشگاهی طرف قراردادمان هستند.
دکتر همتی با بیان اینکه حدود ۴۵ هزار مرکز طرف قرارداد داریم، تصریح کرد:  ٢۵ هزار پزشک در سراسر کشور طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی هستند و تقریبا تمامی بیمارستان های تهران به جز معدودی از آنها، طرف قراردادمان هستند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: نگرش و سمت و سوی این سازمان طی سال های اخیر،  ارائه خدمت در مناطق محروم بوده است.
وی ادامه داد: در هفته تامین اجتماعی سال جاری حدود ۴٠ پروژه که عمدتا در مناطق محروم و کم برخوردار بود، افتتاح یا کلنگ زنی شد.
دکتر همتی گفت: سازمان تامین اجتماعی، نه بیست و هفتم آنچه را دریافت می کند، در بخش درمان هزینه می کند.
دکتر همتی با بیان اینکه در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی به دلیل اینکه خدمات کاملا رایگان است و بیمه شدگان سازمان بیمارستان های تامین اجتماعی را ملک خودشان می دانند، علاقه مند مراجعه به بیمارستان های سازمان هستند.
وی ادامه داد: برای کاهش ازدحام و نظم دهی در مراکز درمانی سازمان، روش هایی از جمله نوبت دهی تلفنی و پذیرش نظام ارجاع را انجام داده ایم.
وی تصریح کرد: وقتی بتوانیم نظام ارجاع داخلی را در سازمان تامین اجتماعی نهایی کنیم، این زنجیره ارجاع باعث می شود تعداد زیادی از مراجعات غیرضروری کاهش پیدا کند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه خدماتی که در بیمارستانها ارائه می کنیم، کاملا رایگان است، گفت: بعد از طرح تحول سلامت، بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو، تجهیزات پزشکی یا اقلام مصرفی فرستاده نمی شود.
دکتر همتی اظهار داشت: یکسری داروها تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نیست و به عنوان یک سازمان بیمه گر پایه، مکلف به ارائه خدماتی هستیم که شورای عالی بیمه مصوب کرده باشد.
وی ادامه داد: خدمات فراتر از مصوبه شورای عالی بیمه، قاعدتا در تعریف بیمه مکمل و متمم تعریف می شود و عملا جزو خدمات بیمه پایه تلقی نمی شود.
وی تاکید کرد: در سطح بیمه پایه و در آن حدی که موظفیم طبق قانون ارائه خدمت دهیم، اینکار انجام می شود و کوچکترین کم و کاستی در این زمینه وجود ندارد.
دکتر همتی با اشاره به اینکه هرساله تعداد زیادی داروهای جدید به تدریج به لیست داروهای تحت پوشش اضافه می شوند، گفت: داروهای جدید که وارد کشور می شوند، ابتدا باید وارد فارماکوپه کشوری شوند.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر در بحث داروهای کانسر و بیماری های خاص، هزینه های بسیار زیادی انجام داده است.
وی اظهار داشت: دیدگاه سازمان مبتنی بر ریسک های بزرگ است و بیمه باید بتواند اینگونه هزینه ها را پوشش دهد.
دکتر همتی گفت: طرح تحول سلامت، بارمالی زیادی برای سازمان ایجاد کرد اما با این وجود از آن حمایت می کنیم و حامی این طرح هستیم.
دکتر همتی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان است، گفت: ما فقط سازمان را مدیریت می کنیم به گونه ای که منافع بیمه شدگان در نظر گرفته شود و تامین گردد.
وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی نقش امین، برنامه ریز، هدایت منابع و هزینه کرد درست را دارد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از سالمندی به عنوان یکی از مباحث مهم کشور یاد کرد و گفت: جامعه کنونی به سمت جامعه سالمندی حرکت می کند که قطعا برای آن دوران باید برنامه داشته باشیم از اینرو که هم مراجعات و هم هزینه ها در این دوران افزایش می یابد.
وی افزود: سالمندان ما، سه تا چهار برابر، بیشتر به مراکز درمانی مراجعه می کنند و طی یکسال، به همین میزان، هزینه های درمانی شان افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: در سازمان تامین اجتماعی و در حوزه درمان، راجع به این موضوع برنامه هایی وجود دارد و با تکریم سالمندان و ارائه خدمات به آنان در حال گسترش مراکز طب سالمندان هستیم.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان های سازمان از سال گذشته آغاز شد و از این جهت تمامی بیمارستانها را به حد سه ستاره خواهیم رساند که  رضایتمندی قابل توجهی برای بیمه شدگان خواهد بود.

منبع : http://www.tamin.ir/News/Item/30043/2/30043.html

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار