ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

حقوق نجومی مدیران عامل بانک‌ها به بانک مرکزی ربطی ندارد:

0

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به تسنیم:

حقوق نجومی مدیران عامل بانک‌ها به بانک مرکزی ربطی ندارد/دستگاه قضا دستور بازرسی تخلفات مدیرعامل بانک ملت را صادر کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه حقوق نجومی مدیران عامل بانک‌ها به بانک مرکزی ارتباط ندارد، گفت: دستگاه قضا دستور بازرسی بر تخلفات مدیرعامل بانک ملت را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ولی‌الله سیف امشب در  حاشیه نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حقوق نجومی که مدیران عامل بانک‌ها دریافت می‌کنند با مجامع آنها ارتباط داشته و به بانک مرکزی ربطی ندارد.

وی تصریح کرد: اما دولت به شدت در این حوزه حساس بوده و هر گونه اقدام غیر اصولی حتی در بستر مجاز با مخالفت و برخورد مواجه می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مصوبات شفاف‌کننده‌ای برای برخورد با حقوق‌های نجومی ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: برخورد در این زمینه قطعاً جدی است.

سیف در ارتباط با پرونده مدیرعامل بانک ملت تصریح کرد: این پرونده در دست قوه قضائیه و دستگاه قضایی بوده و دستوراتی برای بازرسی به بانک مرکزی ابلاغ شده است.

وی ادامه دارد: سال ۹۵ از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار بوده و از همان ابتدای سال رسیدگی به صنایع کوچک و متوسط به عنوان یک اولویت به مدیران عامل بانک‌ها اعلام شده است.

رئیس کل بانک مرکزی در ارتباط با طرح اصلاح بانکی بیان کرد: این طرح در هیئت وزیران مصوب شده و به بانک‌ها مبانی اصلی و وظیفه‌ای آن در ۳ محور ابلاغ شده است.

سیف افزود: این ۳ محور افزایش سرمایه بانک‌های دولتی از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، افزایش سرمایه بانک‌های خصوصی از طریق بانک مرکزی و پرداخت بدهی‌های دولت از طریق وزارت اقتصاد و دارایی به بانک‌ها با روش فروش اوراق مشارکت است.

وی ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری غیر مجاز را یکی از اصول بسیار مهم برای پیشبرد اهداف نظام بانکی دانست و بیان کرد: ساماندهی این مؤسسات به عنوان یکی از دستور کارهای اصلی بانک مرکزی است.

منبع :http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/05/07/1143073

شناسه خبر: ۱۱۴۳۰۷۳ سرویس: استانها

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار