ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بررسی اعطای وام‌های قرض‌الحسنه نجومی به مدیران :

0
رحیم زارع: مجلس، تفحص از مراکز پولی و بانکی دولتی را کلید می زند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، رسیدگی هر چه سریعتر به اعطای وام‌های قرض‌الحسنه نجومی به برخی مدیران را ضروری خواند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، رحیم زارع با بیان اینکه امروز تمام توجهات روی فیش‌‎های حقوقی غیرمتعارف متمرکز شده، گفت: در حین بررسی فیش‌های حقوقی نجومی نباید از وام‌های قرض‌الحسنه‌ای که به برخی مدیران از سوی مؤسسات مالی و بانک های دولتی داده می‌شود،غافل شد.
وی تصریح کرد:زمانی که جوانان برای ازدواج باید منتظر وام ۳میلیون تومانی باشند که بعضا بانک‌ها اعلام می کنند موجودی پرداخت این وام را ندارند، مدیران و برخی اعضای هیئت مدیره به راحتی وام‌های کلان حداقل ۳۰۰ میلیون تومان تا مرز یک میلیارد تومان آن هم به صورت قرض الحسنه از مؤسسات و بانک‌های دولتی دریافت می‌کنند در حالی بنگاههای کوچک برای ۵۰ میلیون تومان سرمایه در گردش سرگردانند.
زارع ادامه داد: لازم است وزارت اقتصاد هرچه سریع‌تر به این موضوع ورود کرده و افراد متخلف ( مدیرانی که خود را طلبکار مردم می دانند و این وامها را فقط حق خودشان می دانند)  را در این زمینه مورد شناسایی قرار داده و به صورت ضرب‌الاجلی این مدیران را برکنار کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در همین راستا لازم است مجلس نیز گزارشی تهیه کرده و طرح تحقیق و تفحص از مؤسسات پولی و بانکی دولتی را درخصوص وام‌های کلان قرض‌الحسنه ای که بدون حساب و کتاب از سوی این مؤسسات دراختیار مدیران قرار می گیرد؛کلید بزند و به زودی این کار انجام خواهد شد.
 منبع : http://www.iribnews.ir/fa/news/1231182

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی