ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

مشکل بیکاری با رونق بنگاه‌های کوچک حل می‌شود:

0

عضو اتاق بازرگانی ایران:

مشکل بیکاری با رونق بنگاه‌های کوچک حل می‌شود.

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با اشاره به اینکه بیکاری زمانی حل می شود که بنگاه های کوچک و متوسط بتوانند فعالیت کنند گفت: دولت باید در جهت کوچک سازی خود تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  مرتضی الله داد با حضور در برنامه « تیتر امشب » شبکه خبر با اشاره به اینکه مشکل کنونی کسب و کار در کشور وجود مقررات زیاد است و نه مجوز گفت: مقررات زدایی نکردیم بلکه دوره های برخی از مجوز ها را کوتاه کردیم.

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با اشاره به تشکیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود:  ۶ وزیر، ۲ معاون رئیس جمهور و ۲ معاون قوه قضائیه و ۴ رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در این شورا عضویت دارند و باید ماهی ۲ بار تشکیل جلسه دهند.

الله داد با بیان اینکه این افراد با مشغله های زیادی که دارند نمی توانند در همه جلسات شرکت کنند افزود: از ۵۶ جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوص در  دولت های دهم و یازدهم در هیچ کدام از آن ها بیش از سه وزیر شرکت نکردند.

وی با بیان اینکه شهردار تهران غالباً در این جلسات حضور ندارد و رئیس کل بانک مرکزی هم حضور کمی دارد ادامه داد: طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس، همیشه در جلسات شورا حضور داشته است.
الله داد تاکید کرد: بخش خصوصی در تصمیم گیری ها سهم اندکی دارد.

الله داد با بیان اینکه بخش خصوصی توان رقابت با بخش دولتی را ندارد، افزود: حدود ۶۰ درصد واگذاری ها به نهاد های عمومی و دولتی، حدود ۲۰ درصد به سهام عدالت و کمتر از ۱۳ درصد به بخش خصوصی واقعی اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه بیکاری زمانی حل می شود که بنگاه های کوچک و متوسط بتوانند فعالیت کنندگفت: دولت باید در جهت کوچک سازی خود تلاش کند.

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران افزود: باید به جای تورم ، رکود را هدف قرار دهند زیرا حل مشکل و رکود از مسئله تورم مهم تر است.

الله داد اضافه کرد: مقررات زیاد ، نظام تعرفه ، خصوصی سازی و دخالت دولت در قیمت گذاری از جمله مشکلاتی است که کشور را از فضای رقابتی دور می کند.

الله داد با بیان اینکه ۸۰ درصد مشکلات بنگاه های کوچک در شهرک های صنعتی تنگنای مالی بوده است گفت: نسبت میان تورم و نرخ سود سپرده و نرخ سود تسهیلات باید متناسب و معقول باشد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاران باید شرایط مناسب و امنیت اقتصادی و سرمایه ای داشته باشند.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/05/04/1139291

شناسه خبر: ۱۱۳۹۲۹۱ سرویس: اقتصادی

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار