ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

معاون وزیر بهداشت بیشترین حقوق در کشور را می گیرد!

0
افشاگری دیوان محاسبات کشور؛ معاون وزیر بهداشت بیشترین حقوق در کشور را می گیرد!
افشاگری دیوان محاسبات کشور؛ معاون وزیر بهداشت بیشترین حقوق در کشور را می گیرد!Reviewed by امید سلیمی on Jul 12Rating: 5.0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، میزان دریافتی مدیران وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف از سوی رئیس دیوان محاسبات کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری اعلام شد.

امین حسین رحیمی قاطعانه اعلام کرد: در بین دریافتی ۹۵۰ مدیر دولتی دارای حقوق نامتعارف، وزارت بهداشت در صدر نشسته و بیشترین دریافتی را دارد. اکنون باید از وزارت بهداشت پرسید این وزارتخانه که همواره اعلام می کند دارای کسری بودجه و اعتبار است چرا این ارقام سنگین را برای حقوق و دستمزد مدیران در نظر گرفته است.

رئیس دیوان محاسبات درباره یکی از مدیران سازمان مالیاتی که در سال ۹۳ به خود ۶۵۰ میلیون پاداش و حقوق داده بود، گفت: یک مدیرکل در یک استانی درباره ماده ۲۱۷ قانون مالیاتهای مستقیم در اختیارش است. درصدی از مالیات مردم در اختیار افرادی است که جلوگیری از فرار مالیاتی می کنند.

این در اختیار مدیر دستگاه است. یک مدیر در یک استان از یک میلیون تا ۵ میلیون در سال پاداش داده است. به معاونان خود ۱۰ تا ۲۰ میلیون داده ولی خودش ۳۵۰ میلیون برداشته و می گوییم چرا اینطور کردی؟ می گوید اختیار داشتم و از همه بیشتر تلاش کردم.

رحیمی اظهار داشت: درست است شما تلاش کردید ولی باید انصاف را رعایت کنید. تازه ۳۰۰ میلیون تومان هم برای رفاهی برداشته یعنی ۶۵۰ میلیون تومان برداشته است. این در سال ۹۳ اتفاق افتاد و این آقای مدیر را به وزیر اطلاع دادیم بلافاصله عزل شد و ۴۸۰ میلیون تومان از پولها را داوطلبانه برگرداند.

رحیمی توضیح داد: در بررسی های دیوان محاسبات مشخص شده ۸ نفر از ۹۵۰ نفر مدیر بررسی شده، حقوق بالای ۴۰ میلیون تومان می گیرند و وزارت بهداشت میانگین دریافتی مدیران ۲۰ میلیون و بالاترین ۷۰ میلیون تومان است. کارانه متفاوت است. کارانه مصوبه دولت دارد و قانونی است. این ۷۰ میلیون که یکی از معاونان وزارت بهداشت می گیرد، ۳۰ میلیون تومان کارانه است. این دریافتی نامتعارف است ولی قانونی است.

رئیس دیوان محاسبات با اشاره به اینکه یکی از معاونان وزارت بهداشت دریافتی ۷۰ میلیونی دارد و که ۳۰ میلیون تومان آن کارانه است، گفت: بانکها و بیمه ها میانگینشان ۲۵ میلیون است که بالاترینش ۵۵ میلیون تومان است.

مدیر عامل سابق بانک رفاه ۵۶ میلیون تومان ماهانه می گرفت و ۲۳۴ میلیونی که در فیش بود، مال چند ماه بود. میانگین مدیران وزارت اقتصاد ۲۳ میلیون تومان بود که بالاتر از همه ۴۶ میلیون می گرفتند.

اینها نامتعارف است. در وزارت نفت میانگین ۲۰ میلیون تومان و بیشترین حقوق ۳۰ میلیون بوده. در نهاد ریاست جمهوری بدون وزرا، از معاونان وزیر و بالاتر و همطرازان، مانند سفرا و استانداران، میانگین ۱۷ میلیون است. می گویند اینها خواب بودند؟ هر ساله گزارش تلفیق را که تهیه می کنیم شاید به خاطر عدم اطلاع رسانی ما، این است.

تمام ایرادات را در گزارش سالانه می گوییم. این را به مجلس و کمیسیونها می فرستیم. به وزرا نامه می زنیم که این تخلفات دستگاه هاست. این همه اوراق مال تخلفات حقوق و دستمزد وزارت صنعت و معدن در سال ۹۳ است.

تمام اینها برای رسیدگی به دادسرای دیوان می رود. به وزیر می گوییم اینها را رفع کن. به نمایندگان می گوییم در تصویب قانون اینها را دقت کن. نمایندگان کمتر به گزارشهای تفریغ بودجه مراجعه می کنند. همه این تخلفات در سایت دیوان محاسبات هست. درباره فیشهای حقوقی بانکها و بیمه ها، علت ایجادش، بند ه ماده ۵۰ بود که فوق العاده خاصی به بانکها و بیمه ها تعلق می گیرد.

این تصویب شده و قانونی است. الان حدود ۸ میلیون تومان علاوه بر حقوق و مزایا، فوق العاده می گیرند. از زمان تصویب در سال ۹۲ ما وارد شدیم و گفتیم این نباید مبنای اضافه کاری شود. برخی دستگاه ها مانند بیمه ایران گوش ندادند و رای محکومیت برایشان صادر شد.

منبع: http://mojnews.com

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار