ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

تأمین اجتماعی اولویت کشور است :

0

رئیس مجلس شورای اسلامی:

تأمین اجتماعی اولویت کشور است .

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید: بعد از سه سال که از فعالیت مدیریت فعلی تأمین اجتماعی می‌گذرد، برداشت ما در مجلس شورای اسلامی این است که مدیریت کنونی، سازمان را از یک شرایط بحرانی عبور دادند و معلوم است که خالصانه و عاقلانه کار و تلاش کردند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با مدیرعامل و معاونین سازمان تأمین اجتماعی نشستی داشت و گفت: مدیریت کنونی سازمان تأمین اجتماعی با بحرانهای مختلف حیثیتی و مالی مواجه بودید و توانستید این سازمان را سامان دهید. در یک نگاه کلی رگه‌های موفقیت در کارتان مشهود است و از این جهت از شما تشکر می‌کنیم که خوب کار کردید.

وی با بیان اینکه تنها باید چند مسئله را بررسی و درباره آن‌ها تصمیم گیری کنیم گفت: لازم است برای آینده تأمین اجتماعی برنامه ریزی کنیم البته گفته شد که با کارهای زیربنایی و آموزشی می‌توانیم رفتارهای تأمین اجتماعی در درون و بیرون سازمان ایجاد کنیم.

لاریجانی اظهار داشت: اما با توجه به بررسی‌های مجلس، مرکز پژوهش‌ها و مشاوران مشخص شده است که ظرف ١۵ سال آینده تنش‌های جدی از نظر بودجه‌ای در تأمین اجتماعی ایجاد خواهد شد که باید برای آن راهکارهایی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: باید عاقلانه چالش‌های پیش روی را بسنجیم و راهکارهایی برای حل این ناملایمت‌ها در نظر بگیریم با این حال راهکارهای روشنی به ما داده نشده است یا طرحی برای آن نداریم یا ایده‌ای وجود ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی برای نمونه به موضوع طرح آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: علاوه بر مسئله تأمین اجتماعی در ٣٠ سال گذشته موضوع طرح آمایش سرزمینی مطرح است که هیچ دولتی نتوانسته است برای این مسئله راهکاری ارائه دهد.

لاریجانی عنوان کرد: از دولت مقام معظم رهبری طرح آمایش سرزمین مطرح بود و در دوران‌های دولت هاشمی و خاتمی نیز پیگیر آن بودیم و همچنان امروز هم به دنبال طرح آمایش سرزمینی هستیم.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های کار‌شناسی برای طرح راه حل‌ها استفاده کنیم، گفت: نباید تنها طرح‌های خود را متکی به دولت بدانیم و مثلا بگوییم دولت باید امکاناتی بدهد بلکه باید بپذیریم دولت بودجه ندارد و این مسئله را به عنوان سختی کار در برنامه ریزی لحاظ کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید راهکاری برای حل بحران‌های تأمین اجتماعی در آینده به دولت و مجلس ارائه کند، گفت: لازم است قبل از اینکه به شرایط بحران برسیم پله به پله راه حل‌ها را بررسی بکنیم و در پیش بگیریم و بهتر است پیشنهادهای خود را منقح بیاوریم.

وی پیشنهاد کرد راه حل‌ها به صورت لایحه در برنامه ششم عنوان شود و ادامه داد: اگر امسال در برنامه ششم راه حل مشکلات دیده نشود، معضلات تأمین اجتماعی تا ۵ سال آینده دو برابر خواهد شد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه تأمین اجتماعی اولویت کشور است، عنوان کرد: اگر بحرانی شکل بگیرد تمام کارهای دیگر دولت را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد بنابراین برنامه ششم توسعه بهترین زمان برای ارائه طرح‌ها است.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور با اشاره به بدهی ١١٠ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی گفت: پیشنهادهای خوبی برای صاف شدن این بدهی‌ها عنوان شد. می‌توانید از دولت امکاناتی به عنوان بدهی دریافت کنید و اختلاف بین خود و دولت را هر چه زود‌تر برطرف کنید. پیشنهاد می‌شود که این راه حل‌ها را در برنامه ششم توسعه لحاظ کنید.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد دولت هم آمادگی لازم را برای همکاری با سازمان تأمین اجتماعی دارد ولی اگر دولت نپذیرفت حتما روی کمک مجلس حساب کنید چرا که اگر نگرانی‌ها رفع شود خدمات بهتری ارائه می‌شود.

لاریجانی به موضوع درمان نیز اشاره کرد و تأکید داشت: مجلس فرصت این را ندارد که هر روز بخواهد بین اختلاف وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه گر قضاوت کند. کشور به اندازه کافی دردسر و چالش دارد بنابراین بهتر است فرمولی پیدا کنیم تا این مشکلات به طور اتوماتیک حل شود.

وی با اشاره به اینکه شستا سرمایه‌ای بالغ بر ۴٠ هزار میلیارد تومان دارد، گفت: متأسفانه هیچ بنگاه دولتی سود قابل توجهی ندارد بنابراین بهتر است بنگاه‌های کوچک کنار گذاشته شود و در عوض در قلمروهایی که قدرت زیادی وجود دارد از جمله بنادر، فولاد و پتروشیمی هولدینگ‌های بزرگ که سودآور هستند طراحی شود.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه یکی از راه حل‌های رشد اقتصادی در کشور واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است ادامه داد: بهتر است اجازه دهیم بخش خصوصی وارد میدان شود و شما به جای اینکه کارهای بزرگ و کوچک را کنار هم انجام دهید بهتر است بخش‌های کوچک را واگذار و برای بخش‌های بزرگ برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

وی با بیان اینکه بخشش جرایم کارگاه‌ها کار عاقلانه‌ای است ادامه داد: فشار روی شما و بخش‌های خصوصی بسیار زیاد است و همین باعث ایجاد نارضایتی زیاد در بخش تولید شده است. توصیه می‌شود با این بخش با ملایمت و مماشات همکاری کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یار و همراه دولت و بخش خصوصی است، عنوان کرد: فعالیت صحیح این سازمان باید باعث جهش بخش خصوصی شود. همچنین امیدواریم که در آینده خدمات سازمان به بازنشستگان افزایش یابد تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم چرا که سازمان تأمین اجتماعی در تأمین رضایت مردم نقش مهمی دارد.

منبع : http://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار