ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

تا ۱۵ سال آینده مجوز احداث هیچ ناحیه و شهرک صنعتی جدیدی در گیلان صادر نمی‌شود :

0

معاون رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان:

شهرک صنعتی جدید تا ۱۵ سال آینده در گیلان احداث نمی‌شود/ وجود ۴ هزار پروژه نیمه‌تمام در گیلان

خبرگزاری فارس: شهرک صنعتی جدید تا 15 سال آینده در گیلان احداث نمی‌شود/ وجود 4 هزار پروژه نیمه‌تمام در گیلان

معاون هماهنگی و برنامه و بودجه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: تا ۱۵ سال آینده مجوز احداث هیچ ناحیه و شهرک صنعتی جدیدی در گیلان صادر نمی‌شود و اولویت امسال اتمام طرح‌های نیمه‌تمام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کیمیا تنهایی عصر امروز در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های آستارا و تالش در سالن اجتماعات فرمانداری آستارا اظهار کرد: از ۷۵ هزار پروژه نیمه تمام در کشور، ۴ هزار پروژه نیمه تمام سهم گیلان است که در اولویت بودجه امسال قرار دارند.

وی با اشاره به وضعیت بودجه در سال‌های اخیر گفت: اگر گیلان تمام بودجه سالانه خود را به پروژه‌های نیمه تمام اختصاص دهد، ۲۵ سال زمان لازم است تا همه پروژه‌های خود را به بهره‌برداری برسد.

معاون هماهنگی و برنامه و بودجه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان ادامه داد: اکنون پروژه‌های مختلف ورزشی، صنعتی، آموزشی و تولیدی بسیاری در ناحیه‌ها و شهرک‌های صنعتی گیلان وجود دارد که نیمه‌کاره رها شده است.

وی با اشاره به اینکه سند آمایشی برنامه‌ریزی استان گیلان برای ۱۵ سال آینده تدوین شده است، افزود: به‌زودی این سند ابلاغ می‌شود.

تنهایی گفت: بر اساس سند مذکور توسعه استان، تا ۱۵ سال آینده مجوز احداث هیچ ناحیه و شهرک صنعتی جدیدی در گیلان صادر نمی‌شود.

وی اضافه کرد: به اندازه کافی مناطق صنعتی در گیلان ایجاد شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند از قابلیت‌های این مناطق استفاده کنند.

به گفته تنهایی، بر اساس برنامه توسعه ششم در استان گیلان، دولت در نظر دارد برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام از بخش‌خصوصی بهره بگیرد.

وی واگذاری پروژه‌های صنعتی، ورزشی، آموزشی و کشاوری به شرط تملیک به بخش‌خصوص با اجرای سیاست‌های تشویقی را از جمله موارد سند توسعه مذکور عنوان کرد.

معاون هماهنگی و برنامه و بودجه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه ۲۵۰ پروژه نیمه‌تمام استان در زمینه‌های مختلف برای واگذاری به بخش‌خصوصی شناسایی شده است، افزود: به‌زودی مراحل چگونگی تحویل این پروژه‌ها به بخش‌خصوصی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بودجه امسال گیلان به‌زودی به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود، خاطرنشان کرد: اولویت بودجه برای ایجاد اشتغال پایدار است.

تنهایی یادآور شد: هیچ بودجه‌ای برای تجهیز و نوسازی مراکز دولتی منظور نشده است.

وی توسعه پایدار برای مناطق کوهستانی و جنگلی و مناطق زراعی را از اولویت‌های سند ۱۵ ساله گیلان برشمرد و گفت: حمایت از صنعت دامپروری در مناطق ییلاقی و کوهستانی با استفاده از تکنولوژی نوین از جمله طرح‌های مهم در استان است.

منبع:http://khabarfarsi.com/ext/17023404

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار