ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وعده مهار تورم کافی نیست:

0

نماینده کارگران در شورایعالی کار؛

وقتی دریافتی کارگران به اندازه سبد خوراکی نیست، باید دستمزد ترمیم شود/ وعده مهار تورم کافی نیست/ با نمایندگان واقعی کارگران جلسه بگذارید.

محمدرضا تاجیک می‌گوید: دولت جدید برای عمل به وعده‌ها باید به سرعت جلسات شورایعالی کار را برگزار کند.

محمدرضا تاجیک (نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگری در شورایعالی کار) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با وعده‌های دولت رئیسی برای بهبود معیشت کارگران و بازنشستگان گفت: پیش از انتخابات در ستادهای انتخاباتی و در صحبت‌ها و سخنرانی‌ها وعده دادند که به بحران معیشت کارگران به طور جدی ورود می‌کنند و مشکلات موجود را از میان برمی‌دارند حالا انتظار داریم به این وعده‌ها به سرعت عمل کنند.

تاجیک با بیان اینکه انتظار داریم بحران معیشت را جدی بگیرند، ادامه می‌دهد: اینکه ادعا می‌کنند با مهار تورم، همه چیز را درست می‌کنند، نه کافی است و نه قابل اجرا؛ تورم ۵۰ یا ۶۰ درصدی امروز چطور در کوتاه مدت قابل مهار شدن است؟ ما توقع داریم در سال اول، افزایش عادلانه و قانونی دستمزد همزمان با مهار تورم اتفاق بیفتد؛ اگر دستمزد افزایش نیابد، اوضاع روز به روز به سمت وخامت بیشتر پیش می‌رود.

نماینده کارگران در شورایعالی کار در ادامه خواستار برگزاری جلسات شورایعالی کار شد و گفت: انتظار داریم جلسات شورایعالی کار را هرچه سریعتر برگزار کنند تا مزد ۱۴۰۰ ترمیم شود؛ برگزاری جلسات باید در همین ماه اتفاق بیفتد؛ ترمیم دستمزد اولین مطالبه ما از وزیر کار جدید است؛ شورایعالی کار را برگزار کنند تا نمایندگان واقعی کارگران در ارتباط با راهکارهای بهبود معیشت به بحث و چانه زنی بپردازند.

او اضافه می‌کند: مشخص نیست کسانی که خود را نماینده کارگر معرفی کرده‌اند و به وزیر گفته‌اند نگران کارفرمایان هستیم و دستمزد نباید زیاد شود، چه افرادی بوده‌اند؛ نمایندگان واقعی و قانونی کارگران مشخص هستند؛ توقع داریم وزیر کار با نمایندگان قانونی کارگران جلسه بگذارد و حرف‌های آن‌ها را بشنود؛ تا امروز هیچ جلسه رسمی در ارتباط با مزد و معیشت با مسئولان جدید وزارتخانه نداشته‌ایم و بازهم تاکید می‌کنم برای عمل به وعده ها، یک راه وجود دارد؛ برگزاری جلسه شورایعالی کار و ترمیم قدرت خرید کارگران.

تاجیک در پایان می‌گوید: قرار باشد کار را به وعده و وعید بگذرانند و مدام بگویند تورم را مهار خواهیم کرد، هیچ بهبودی در زندگی کارگران و بازنشستگان حاصل نخواهد شد؛ امروز دستمزد کارگران به اندازه اجاره خانه نیست؛ حتی سبد غذایی به مرز دستمزد رسیده؛ در این شرایط ناگوار، میلیون‌ها کارگر حداقل بگیر چطور باید زندگی کنند؟

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی