ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

چرا مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را موقع پرداخت عیدی کارمند دولت حساب می‌کنند؟

0

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

تبعیض در پرداحت عیدی کارگران بازنشسته/ چرا مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را موقع پرداخت عیدی کارمند دولت حساب می‌کنند؟

یک فعال صنفی بازنشستگان تامین اجتماعی با انتقاد از پرداخت عیدی کارمندی به کارگران بازنشسته تامین اجتماعی گفت: این شیوه اجحاف و تبعیض در حق بازنشستگان تامین اجتماعی است.

عیدعلی کریمی (نایب رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی قزوین) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با عنوان این مطلب که بازنشستگان از وزیر کار انتظار افزایش حقوق و عیدی دو برابری همانند شاغلان را دارند، ادامه داد: بازنشستگان در طول سال به عنوان کارگر حقوق می‌گیرند به همین دلیل انتظار می‌رود که در پایان سال نیز همانند کارگران حقوقی معادل دو برابر حقوقشان را به عنوان عیدی دریافت کنند اما اینگونه نیست و کارگران بازنشسته مانند کارمندان معادل پایه حقوق‌شان عیدی دریافت می‌کنند.

او افزود: هر ساله با نزدیک شدن به پایان سال و ایام نوروز، بحث عیدی کارمندان و کارگران در جامعه مطرح می‌شود و در این میان بازنشستگان تامین اجتماعی باتوجه به اینکه از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند در انتظار دریافت عیدی دوران اشتغال‌شان هستند تا شاید بتوانند با آن از پس هزینه‌های شب عید برآیند.

او با بیان اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی تا دیروز کارگر بودند اما امروز برای دریافت عیدی؛ کارمند دولت به حساب می‌آیند، گفت: این شیوه اجحاف و تبعیض در حق بازنشستگان تامین اجتماعی است و باید این افراد که هر کدام سالها برای این کشور زحمت کشیده‌اند حداقل عیدی دو برابر حقوق را دریافت کنند تا شاید مشکل حقوق کمی که در طول سال دریافت می‌کنند تا حدودی جبران شود.

این فعال کارگری افزود: سال‌هاست که فعالان کارگری و بازنشسته این مطالبه را مطرح می‌کنند اما تاکنون هیچ واکنشی از سوی مقامات به این خواسته دیده نشده است.

وی گفت: پیگیری بهبود وضعیت اقتصادی و جهش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی وظیفه کانون بازنشستگان تامین اجتماعی است که متاسفانه در این زمینه عکس‌العمل مطلوبی از سوی کانون مشاهده نمی‌شود.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی