ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

احیای “شورایعالی تامین اجتماعی” قطعی است:

0

رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

احیای “شورایعالی تامین اجتماعی” قطعی است/ دولت تعلل کند، خودمان اقدام می‌کنیم.

«سه‌جانبه‌گرایی» سازمان تامین اجتماعی به زودی در مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورایعالی تامین اجتماعی در دولت محمود احمدی‌نژاد منحل شد. به نظر می‌رسد دولت و مجلس تصمیم دارند با ارائه لایحه و طرح، بار دیگر این شورا را احیا کنند. شورایعالی تامین اجتماعی، نهادی سه جانبه و متشکل از نمایندگانِ سه ضلع شرکای اجتماعی یعنی کارگران، کارفرمایان و دولت برای تصمیم‌گیری در حوزه مدیریتی سازمان تامین اجتماعی است.

علی بابابی‌کارنامی (رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی) درباره لایحه شورایعالی تامین اجتماعی و ارائه آن به مجلس گفت: لایحه دولت هنوز به مجلس نیامده و در کمیسیون اجتماعی مطرح نشده است اما قرار است این اتفاق به زودی بیفتد.

نماینده مردم ساری در مجلس درباره طرح «سه‌جانبه‌گرایی» توضیح داد: نمایندگان طرح سه‌جانبه‌گرایی در حوزه مدیریت تامین اجتماعی را در کمیسیون اجتماعی مطرح کرده‌اند. تامین اجتماعی و  وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز لایحه مربوطه را تنظیم کرده و به دولت  ارائه داده‌اند. دولت موظف است آن را به مجلس تحویل دهد تا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

بابایی در ادامه گفت:انشالله این لایحه در مجلس تصویب شده و به زودی «شورایعالی تامین اجتماعی» احیا خواهد شد. ما  در کمیسیون اجتماعی مجلس نیز طرحی دو فوریتی، در همین راستا آماده‌ کرده‌ایم.

وی در پایان افزود: مدت زمانی را برای ارائه لایحه دولت در نظر گرفته‌ایم؛ اگر در مدت زمان درنظر گرفته شده، این لایحه به مجلس نیامد، ما طرح خودمان را به بحث می‌گذاریم و تصویب می‌کنیم.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی