ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

انتقاد بازنشستگان تامین اجتماعی از طرح همسان سازی حقوق:

0
اکوفارس: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان بعد از سال ها انتظار از اواخر مهرماه امسال به اجرا درآمد با اجرای این طرح بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به تفاوت همسان سازی حقوق خود با بازنشستگان کشوری انتقاد کرده اند.

به گزارش تسنیم، همسان سازی حقوق یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان صندوق های مختلف در دهه های گذشته بوده است. همسان سازی به زبان ساده به این معنا است که می گویند حقوق بازنشستگان باید با حقوق شاغلان همسان یا دست کم به آن نزدیک باشد اما در همه این سال ها این مسئله از دولتی به دولت بعدی موکول شده تا بالاخره از اواخر مهرماه امسال به اجرا درآمد.
بهره مندی ۳۲۳ هزار بازنشسته فارس از طرح همسان سازی حقوق
سهراب مختاری مدیرکل تعاون،کار و فاه اجتماعی فارس در این باره گفته است: در پی اجرای طرح همسان سازی و مناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی مجموع ۳۲۳ هزار بازنشسته فارس از مزایای این طرح بهره مند شدند که مستمری بازنشستگان با اجرای این قانون بین یک تا بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
وی افزوده است: براساس آخرین آمار ارائه شده جمعیت بازنشستگان کشوری در استان فارس حدود ۱۰۳ هزار نفر و بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۲۰ هزار نفر است.
رتبه سوم فارس در تعداد بازنشستگان کشوری
حمزه رستمی آقاجری رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه فارس از نظر تعداد بازنشستگان کشوری رتبه سوم کشور را دارد گفته است: وجود تورم و مسائل اقتصادی سالیان گذشته قدرت خرید بازنشستگان را حدود ۸۰ درصد کاهش داده بود.
وی افزوده است: در سال های گذشته بودجه های قطره چکانی برای اجرای ماده ۳۰ قانون برنامه ششم تزریق می شد و از طرفی حقوق شاغلان در دو یا سه مرحله افزایش ۵۰ درصدی داشت و همین مسئله سبب شد حقوق شاغلان و بازنشستگان فاصله زیادی پیدا کند.
رستمی آقاجری افزوده است: با اجرای طرح همسان سازی بین یک تا حدود ۳ میلیون …

منبع : http://tnews.ir/news/e839178817087.htm

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی