ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

طرح توجیه اقتصادی به چه معناست؟

0
خبرگزاری میزان – طرح توجیهی به معنای بررسی و تجزیه و تحلیل شانس موفقیت یک پروژه یا کسب‌وکار است.

به عبارت دیگر می‌توان گفت هدف از مطالعات امکان سنجی، تعیین میزان امکان‌پذیری و اجرایی بودن یک پروژه و ثمربخشی آن است.

مطالعات به طور معمول توسط شخص سومی خارج از مجموعه سرمایه‌گذاران و شرکای پروژه یا کسب‌وکار صورت می‌گیرد چراکه در مواجهه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بسیاری از سرمایه‌داران یا علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری ممکن است به شکلی ‏خوش‌بینانه، فقط روی مزیت‌ها یا نقاط مثبت متمرکز شوند.

انجام مطالعات امکان‌سنجی و تهیه طرح‌های توجیهی، به ویژه ‏با بهره‌گیری از مشاور خارج از سازمان این امکان را فراهم می‌آورد که تمام جوانب ‏مثبت و منفی پروژه یا موقعیت سرمایه‌گذاری سنجیده شود.

به طور کلی همه عوامل موثر بر پروژه به دقت بررسی می‌گردد و نقاط قوت و ضعف آن مورد بازنگری قرار می‌گیرد و در نهایت توجیه‌پذیری سرمایه‌گذاری، ‏برآورد می‌شود.

مطالعات امکان‌سنجی باید به نحوی صورت گیرد که به منزله‌ی ابزار ‏تحلیلی، در برگیرنده‌ی محدودیت‌ها و توصیه‌ها برای بهبود و پیشنهاد‌های عملی برای پیش‌برد امور باشد.

منبع : https://www.mizanonline.com/fa/news/658412

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی