ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اوراق فروش تبعی چیست؟

0
خبرگزاری میزان-سهامداران عمده می‌توانند اوراق فروش تبعی را تحت عنوان اختیار منتشر کنند و از این طریق ریسک سرمایه‌گذاران خرد را کاهش دهند.
خبرگزاری میزان – سهامداران عمده برای حمایت از سهامشان لازم نیست که درصد سهامداری خود در بورس را افزایش دهند بلکه با انتشار اوراق فروش تبعی می‌توانند ریسک سرمایه گذاری را پوشش دهند از سهامشان حمایت کنند.
انتشار این اوراق می‌تواند موجب افزایش تقاضا برای سهام پایه و بازگشت اعتماد سرمایه گذاران به بازار شود.
ساز و کار اولیه اوراق فروش تبعی به نحوی است که سهامداران عمده می‌توانند اوراقی را تحت عنوان اختیار منتشر کنند و از این طریق ریسک سرمایه‌گذاران خرد را کاهش دهند.
همچنین سهامداران در عین حال می‌توانند ریسک نوسان منفی قیمت یک سهم را کاهش دهند.
با این طرح سهام به صورت کامل تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت، اما امکان انجام معاملات ثانویه روی اوراق وجود ندارد و خریدار فقط می‌تواند از اختیار خود استفاده کند.
در صورت برگزاری مجامع عمومی و یا جلسات هیئت مدیره برای تصویب تقسیم سود و یا افزایش سرمایه شرکتی که اوراق اختیار فروش تبعی آن عرضه شده باید عرضه کننده قبل ازبرگزاری مجامع عمومی و یا جلسه هیئت مدیره برای تصویب تقسیم سود و یا افزایش سرمایه سهم پایه، نسبت به تسویه اوراق اختیار فروش تبعی اقدام نماید.
گفتنی است تاریخ اعمال ۲ روزمعاملاتی قبل از برگزاری مجمع عمومی یا جلسه هیئت مدیره خواهد بود و قیمت اعمال نیز با لحاظ نمودن سود اوراق اختیار فروش تبعی به نسبت کاهش زمان اعمال، تعدیل می‌شود.
منبع : https://www.mizanonline.com/fa/news/657640

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی