ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

شرکت‌های هلدینگ چیست؟

0

خبرگزاری میزان-شرکت هلدینگ به شرکتی اطلاق می شود که سهام چندین شرکت با فعالیت مشترک را تحت مالکیت دارد و در مدیریت آنها سهم دارد.

خبرگزاری میزان – هلدینگ دسته ای شرکت ها هستند که با هدف اداره مستقیم شرکت های زیر مجموعه اقدام به خرید سهام آنها می کنند؛ شرکت های هلدینگ قابلیت مدیریت مجموعه را دارند و سهام اکثریت را در اختیار دارند.

شرکت های هلدینگ دو دسته هستند، شرکت های دسته اول که علاوه بر فعالیت های بازرگانی و صنعت با بخشی از سرمایه خود اقدام به خرید سهام شرکت های دیگر می کنند، به این دسته اول شرکت کنترل کننده گویند.

نوع دوم شرکت های هلدینگ، شرکت هایی هستند که تنها اقدام به خرید سهام اکثریت شرکت های می کنند که به شرکت های کنترل کننده اطلاق می شوند.

منبع : https://www.mizanonline.com/fa/news/655967

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی