ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

آغاز معاملات «دارا یکم» در بورس:

0

بازگشایی ۱۱۴ درصدی اولین ETF دولتی.

در معاملات امروز بازار سهم، اولین صندوق ETF دولتی با ۱۵۰ درصد رشد با قیمت ۲۱ هزار و ۴۲۰ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان فرایند کشف قیمت اولین صندوق ETF دولتی، نماد دارا یکم با قیمت ۲۱ هزار و ۴۲۰ تومان کشف قیمت شد. این در حالی است که NAV ابطال این نماد در حال حاضر بیش از ۲۳ هزار تومان است.

معاملات این صندوق در حالی انجام می‌شود که سهامداران این نماد، هر واحد از این صندوق را با قیمت ۱۰ هزار تومان خریداری کردند و حالا می‌توانند با بیش از ۱۱۴ درصد سود آنرا به فروش برسانند. البته در پایان معاملات امروز قیمت هر واحد این صندوق به ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. این بدان معناست که هر فردی که در پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق را با قیمت ۲ میلیون تومان خریده بود حالا ارزش کل واحدهای او به ۴ میلیونو ۶۸۰ هزار تومان رسیده است و سود هر فرد از فروش این صندوق ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شده است.

بر اساس اعلام سازمان بورس، افرادی که این نماد را از راهی به جز سامانه کارگزاری‌ها خریداری کردند، می‌توانند از طریق تغییر کارگزار ناظر این نماد را در سبد سهام خود مشاهده کرده تا قادر به انجام معامله شوند.

منبع : https://tejaratnews.com

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی