ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش حقوق بازنشستگان در یکی از شعب اداره کل غرب تهران بزرگ در حال تست نهایی است:

0

در دیداری با حضوری “امیری گنجه” مطرح شد:

افزایش حقوق بازنشستگان در یکی از شعب اداره کل غرب تهران بزرگ در حال تست نهایی است/ گلایه مستمری بگیران از تعداد وام‌های پرداختی.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با رئیس و اعضای کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تهران دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، «حسین امیری‌گنجه»، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: از نزدیک با مشکلات و دغدغه‌های کانون‌های بازنشستگی آشنا هستم و خوشحالم که اولین بیمه تکمیلی بازنشستگان در استان گیلان را راه‌اندازی نمودیم. کار در کانون بازنشستگان از روی دل است و باید از شعارگویی و حرف‌های پوپولیستی دور باشیم.

امیری‌گنجه دغدغه بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارگری را دغدغه اقتصادی و درمانی دانست و افزود: سازمان تامین اجتماعی بنا به رسالت خطیر خود هنگام بروز حوادث؛ حامی نیروی کار می‌باشد و نگاه ویژه‌ای به دوران کهولت و بازنشستگی نیز دارد و به منظور انجام این رسالت عظیم علاوه بر گسترش خدمات بیمه‌ای و توسعه مراکز درمانی به عنوان یکی از بزرگترین خریداران خدمت در امر درمان محسوب می‌گردد.

سرپرست تامین اجتماعی اداره کل غرب تهران بزرگ محل کانون‌های بازنشستگی را مکانی معتبر و فضای علمی و کارشناسانه توصیف نمود و گفت: ما نیازمند تولید فکر و اندیشه هستیم و سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد موثر و فعال در عرصه بیمه‌های اجتماعی با بخش‌های دولت، کارفرمایان و بازنشستگان در واقع باید با کانون‌های بازنشستگی کارگری ارتباط دوسویه داشته باشند. اقدامات، برنامه‌ها و تصمیمات اتخاذشده هریک از این بخش‌ها بر برنامه‌ریز‌ها و تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در بخش منابع و مصارف آن اثر می‌گذارد.

امیری‌گنجه در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رسیدگی به درخواست‌های مستمری‌بگیران برای ما بسیار مهم است و پیگیری اجرای این مساله مهم را وظیفه خود می‌دانیم.

سرپرست تامین اجتماعی اداره کل غرب تهران بزرگ تاکید کرد: افزایش حقوق بازنشستگان در یکی از شعب تابعه اداره کل غرب تهران بزرگ در حال تست نهایی است و به زودی اعلام می‌گردد.

«علی دهقان‌کیا»، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارگری استان تهران با اشاره به جمعیت تحت پوشش این کانون گفت: در سطح شهر تهران ۵۸۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر بر مبنای بیمه تکمیلی در این کانون ثبت‌نام کرده‌اند.

وی یکی از مهمترین مطالبات فعلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را اعمال افزایش حقوق بر مبنای میزان افزایش تورم دانست و گفت: بر اساس بند اول  ماده ۴۱ افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران باید به نسبت میزان افزایش نرخ تورم و هزینه خانوار طی سال گذشته باشد که این نسبت از سال  ۱۳۹۷ به ۱۳۹۸ به ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان  اعلام گردید و هر سه گروه  کارفرمایان، دولت و نمایندگان کارگری به آن اذعان داشتند و امیدواریم هرچه زودتر و با همت شما مسئولان عزیز طی روزهای آتی اعمال افزایش حقوق‌ها را شاهد باشیم.

دهقان‌کیا ساماندهی وام بازنشستگان را یکی از نیازهای اساسی بازنشستگان دانست و به گله‌مندی این عزیزان در شرایط اقتصادی اشاره نمود و گفت: حجم درخواست‌کنندگان وام‌های ضروری و کارگشایی در کانون بسیار بالا است و از سیاستگذاران در سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم به منظور برطرف شدن مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی بازنشستگان و مستمری‌بگیران میزان و تعداد وام‌های مدنظر را افزایش دهید.

رئیس کانون بازنشستگان تهران یکی از مشکلات اصلی در سازمان تامین اجتماعی را ساختار نادرست آن دانست و افزود: ساختار سازمان در سال ۱۳۸۳ تغییر کرد و صاحبان اصلی از میدان بیرون رانده شدند.

وی حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای عالی را خواستار شد. در این نشست بدهی‌‎های دولت، حضور شرکت‌های شستا در بورس، تکریم بازنشستگان در شعب، نحوه ارائه خدمات در کارگزاری‌ها، بیمه تکمیلی، ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی، اردوهای سیاحتی- زیارتی بازنشستگان، آموزش به بازنشستگان و مستمری‌بگیران، جلوگیری از سوء‌استفاده برخی از پزشکان از بیمه تکمیلی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و … مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی