ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

آشنایی با عملکرد بانک جهانی:

0

بانک جهانی در ژوئیه ۱۹۴۴ با شرکت ۴۴ دولت از سراسر جهان در شهر برتون وودز آمریکا تشکیل شد.

به گزارش ایبِنا، در کنفرانسی که تشکیل شد، تصمیم گرفته شد که بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول تاسیس شود. این بانک در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و به عنوان یکی از سازمان های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد شروع به کار کرد.

اهداف این بانک عبارتند از:

۱) کمک به ترمیم و توسعه کشورهایی که در جنگ جهانی دوم صدمه دیده‌اند.
۲) اعطای اعتبار به کشورهای عضو جهت سرمایه‌گذاری توسعه اقتصادی
۳) حفظ تعادل اقتصاد جهانی از طریق تامین رشد و توسعه کشورهای عضو
۴) گسترش تجارت بین‌المللی اعضای این بانک کلاً از کشورهای بلوک غرب تشکیل می‌شود و تنها یوگسلاوی و رومانی از بلوک شرق در آن عضویت دارند. سرمایه اولیه بانک توسط کشورهای آمریکایی کانادا، فرانسه، استرالیا، انگلستان و هلند تامین شد.

از آنجا که حق رای متناسب با سهم سرمایه افزایش می‌یابد و آمریکا بیشترین سهم را در این بانک دارد، بنابراین آمریکا نفوذ کامل بر بانک دارد و سهام بانک به اعضا فروخته می‌شود.

منبع : http://www.ibena.ir/

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی