ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود:

0

سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود/ افزایش ۱۵ درصدی حقوق کافی نیست .

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.

 به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، اسدالله عباسی با اشاره به تصمیم دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برای افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان، گفت: با توجه به بالا بودن میزان تورم و مشکلات اقتصادی در کشور، افزایش ۱۵ درصدی حقوق در سال آینده برای کارمندان کم درآمد کافی نیست.

او ادامه داد: به طور حتم افزایش میزان حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با میزان تورم صورت گیرد، زیرا در شرایط کنونی مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند.

عباسی تصریح کرد: در شرایط کنونی ما به دنبال ارائه پیشنهادی هستیم تا افزایش حقوق برای کارمندان با دریافتی زیر ۵ میلیون تومان به صورت پلکانی صعودی باشد و برای کارمندان با دریافتی بالای ۵ میلیون تومان، افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس محاسبه شود.

او افزود: در لایحه بودجه سال ۹۹ باید تصمیم درستی اتخاذ شود تا کارمندان کم درآمد در سال آینده با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو نباشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به عدم پرداخت یارانه معیشتی به برخی از اقشار جامعه به دلیل بالا بودن مجموع درآمدهای خانوار، ادامه داد: به نظر من مکانیزم دولت برای پرداخت و عدم پرداخت یارانه معیشتی باید اصلاح شود، زیرا شاخص های کنونی ملاک درستی برای حذف افراد نیست.

عباسی گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار دارد، زیرا درآمدهای حاصله فرزندان صرفا هزینه خانوار نشده و افراد باید برای تشکیل زندگی و ازدواج نیز پس انداز می‌کنند.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی