ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

با کاهش نرخ سود؛سپرده ها فراری شدند:

0
بانک‌ها و موسسات اعتباری از چند ماه پیش روند کاهش نرخ سود سپرده های بانکی را در پیش گرفته اند.

به گزارش بنکر (Banker)، بر اساس آخرین ابلاغیه بانک مرکزی بانک‌ها و موسسات اجازه پرداخت سود بالاتر از ۱۵ درصد را به مشتریان خود ندارند.

اما این موضوع در دو سال گذشته رعایت نشده و بسیاری از بانک‌ها حسابهایی با سودهای ۲۰ درصدی را نیز برای مشتریان افتتاح می کردند.

افتتاح حسابهای ۲۰ درصدی توسط بسیاری از بانک‌های خصوصی صورت گرفته و بانک‌های دولتی نیز سپرده‌های تا ۱۸ درصد را برای مشتریان افتتاح می کردند.

اما از چند ماه پیش به نظر می رسد کاهش سود سپرده ها در شبکه بانکی کلید خورده و بانک‌ها جذابیت سپرده گذاری را کاهش داده اند.

پیش از این بانک ها افتتاح حساب ۲۰ درصد با قابلیت برداشت پیش از یک سال بدون برگشت سود را به مشتریان پیشنهاد می‌دادند.

براساس گزارش اخبار بانک، حال بررسی های خبرنگار ما حکایت از این دارد که این موضوع تا حدود زیادی در بانک‌ها از بین رفته در بسیاری از بانک ها علاوه بر اینکه نرخ ۲۰ درصد به ۱۹ و ۱۸ کاهش یافته نرخ جریمه بستن پیش از موعد نیز به ۱۵ درصد و ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

این موضوع می‌تواند در طی ماههای پیش رو خروج سپرده‌ها از بانک ها و موسسات و هدایت آن به بازار هایی نظیر ارز، سکه، خودرو و مسکن را در پی داشته باشد.

منبع : http://banker.ir/p

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی