ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

دسترسی وزارت رفاه به حساب‌ها بانکی، سیاست معقولی نیست:

0

یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با ایلنا،

دسترسی وزارت رفاه به حساب‌ها بانکی، سیاست معقولی نیست/ بازتوزیع باید از طریق نظام مالیاتی صورت بگیرد .

یک استاد دانشگاه اظهار داشت: اگر بناست سیاست بازتوزیع از اقشار بهره‌مند به سمت دهک‌های فرودست جامعه صورت بگیرد باید از طریق نظام مالیاتی باشد نه اینکه مجددا در اعطاى یارانه اعمال سلیقه شود.

علی سعدوندی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد احتمال بررسی حساب‌های بانکی شهروندان جهت مسائل مالیاتی و نیز در پرداخت بسته معیشتی گفت: باید توجه داشت که در سراسر دنیا و در راستای مبارزه با پولشویی و نیز اهداف مالیاتی، امکان دسترسی دولت به حساب‌های بانکی وجود دارد و بانک‌ها موظف هستند حساب‌های بانکی مشتریان خود را به دولت اعلام کنند. اما اینکه وزارت رفاه به حساب‌ها دسترسی داشته، سیاست معقولی نیست.

وی ادامه داد: به باور بنده سوبسید باید بصورت نقدی، همگانی و یکنواخت پرداخت شود و به نوعی به همه تعلق بگیرد اما در مقابل نظام مالیاتی نیز تقویت شود یعنی اگر بناست سیاست بازتوزیع از اقشار بهره‌مند به سمت دهک‌های فرودست جامعه صورت بگیرد باید از طریق نظام مالیاتی باشد نه اینکه مجددا در اعطاى یارانه اعمال سلیقه شود.

این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این پرسش که آیا با بررسی حساب‌های بانکی احتمال خروج نقدینگی از بانک‌ها وجود دارد؟ گفت: این احتمال زمانی بیشتر می‌شود که صاحب حساب احساس خطر کند اتفاقاً کسانی که پولشویی می‌کنند و منشأ پول‌هاى آنها اصطلاحاً «سیاه» است، باید بیشتر احساس خطر کنند و نباید اجازه داد که این پول‌ها وارد سیستم بانکی کشور شد.

این اقتصاددان در مورد تاثیرات احتمالی افزایش قیمت بنزین بر نرخ تورم کشور گفت: متاسفانه نرخ تورم بالایی در کشور وجود دارد اما اینکه افزایش نرخ بنزین بر تورم انتظاری بیافزاید جای تردید است. بنابراین اینکه افزایش نرخ بنزین، تورم را تشدید کند درست نیست. در واقع تورم ادامه خواهد داشت اما این هدفمندی کوچک یارانه‌ها تاثیر آنچنانی بر نرخ تورم نخواهد داشت.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی