ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وعده‌ها کی محقق می‌شود؟!

0

بازنشستگان تامین اجتماعی در انتظار اجرای همسان‌سازی در نیمه‌ی دوم سال/ وعده‌ها کی محقق می‌شود؟!

بازنشستگان تامین اجتماعی در انتظار آغاز اجرای همسان‌سازی از نیمه دوم سال هستند؛ اتفاقی که وعده‌ی آن بارها داده شده است.

جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در تماس با خبرنگار ایلنا، از انتظار برای آغاز اجرای طرح همسان‌سازی حقوق خبر دادند.

مدتهاست که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به یکی از مهم‌ترین مطالبات جمعی مستمری‌بگیران صندوق‌های مختلف بدل شده است اما در این میان، بازنشستگان تامین اجتماعی براساس وعده‌های داده شده، در انتظار اجرای این طرح با استفاده از بودجه داخلی خود سازمان تامین اجتماعی هستند.

در بند ب ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه آمده است: «سازمان تامین اجتماعی مکلف است در طول اجرای این برنامه –برنامه ششم توسعه- همسان‌سازی را برای بازنشستگان خود انجام دهد.»

با این حساب، سازمان تامین اجتماعی مکلف است همسان‌سازی را در طول بازه ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ برای «همه بازنشستگان خود» اجرایی کند؛ منتها این تکلیف، یعنی اجرای همسان‌سازی و ارتقای مستمری بازنشستگان، برعهده‌ی خود سازمان تامین اجتماعی است و از این نظر، هیچ تکلیفی برعهده دولت گذاشته نشده است.

محمد شریعتمداری، هفدهم مهرماه در حاشیه جلسه‌ی هیات دولت، بازهم در ارتباط با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کمبودهای موجود گفت: این مساله حق طبیعی بازنشستگان است و هیچ تردیدی در این نیست اما این کار مستلزم تامین منابع است. ما در سازمان تامین اجتماعی با کمبود منابع جهت حل این مشکل مواجه هستیم، امیدواریم با کمک دولت نسبت به حل این مشکل اقدام کنیم و تا پایان سال اقداماتی را در جهت بهبود وضعیت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که از صندوق تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند، انجام دهیم و بتوانیم کاری کنیم که در بودجه ۹۹ برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی‌های لازم به عمل بیاید.

حالا بازنشستگان از مسئولان تامین اجتماعی درخواست دارند مشخص نمایند چه زمانی اجرای همسان‌سازی کلید خواهد خورد؛ در حال حاضر فقط ۴ ماه تا پایان سال مانده و اگر قرار است وعده‌ها تحقق یابد، باید مسئولان تامین اجتماعی آستین‌ها را بالا بزنند و در این راستا اقدام کنند.

این در حالیست که اعضای هیات مدیره کانون سراسری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌گویند: هنوز هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است؛ امیدواریم تامین اجتماعی هرچه زودتر به وعده‌ها عمل کند چراکه بازنشستگان مدتهاست که در انتظارند.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی