ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تذکر به شریعتمداری به خاطر عدم اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی:

0
نماینده شاهین‌شهر در مجلس به وزیر رفاه درباره عدم اجرای قانون درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی تذکر داد.

متن تذکر نماینده شاهین‌شهر به این شرح است:

خلاصه تذکر:

چرا مفاد بند «ب» ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی اقدام نمی‌کنید.

شرح تذکر:

جناب آقای وزیر

انصاف و عدالت اقتضا می‌کند که در گذشته در جهت رونق تولید خودکفایی کشور زحمات بی‌شائبه متحمل شدند و در دوران جوانی خود را برای توسعه کشور و فعالیت سالم اقتصادی جهت کسب روزی حلال سپری نمودند. امروز که بازنشسته شده و در دوران پیری و ناتوانی و در عین حال در زمان بیماری قرار دارند و براساس فرهنگ ایرانی هزینه‌های زندگی آنها بیشتر می‌شود مورد توجه قرار گیرد و دولت در تأمین نیاز آنها کوشا و ساری باشد.

متأسفانه بازنشستگان و مستمری‌بگیران ما با حداقل‌های معیشتی و پایین‌ترین سطح حقوق زندگی می‌کنند. به عبارتی از یکسو  با ناتوانی جسمی بیماری و افزایش هزینه‌های زندگی و از سوی با کاهش درآمد و حقوق مواجه هستند و متأسفانه علی‌رغم اینکه حدود دو سال و نیم از تکلیف قانون سازمان تأمین اجتماعی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان می‌گذرد این سازمان از انجام وظیفه قانونی خود امتناع می‌کنند. تدبیری اتخاذ نمایید که در اسرع وقت این تکلیف قانونی اجرا و اعمال گردد.

منبع : https://www.farsnews.com/news/13980707001108

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی