ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تغییر عجیب در رفتار پولی مردم:

0
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تغییر عجیب در رفتار پولی مردم / اسکناس در دست مردم کم شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در اسفند ماه سال گذشته میزان اسکناس در دست مردم به طرز عجیبی با رشد ۲۰ درصدی همراه شده بود، اما طی سه ماهه ابتدایی امسال حدود ۴٫۵ هزار میلیارد تومان اسکناس و مسکوک در دست مردم کاسته شده و روانه سیستم بانکی شده که سهم بانک‌ها در جذب این اسکناس‌ها بیشتر از بانک مرکزی بوده است.

آمارها نشان می‌دهد، طی سه ماهه ابتدایی امسال از میزان اسکناس و مسکوک در دست اشخاص کاسته شده و به میزان آن نزد بانک‌ مرکزی و بانک‌ها افزوده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در سه ماهه ابتدایی سال جاری اقتصاد کشور شاهد افت میزان اسکناس و مسکوک در دست اشخاص بود.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی طی پنج سال اخیر اسکناس و مسکوک در دست مردم از ۳۳٫۴ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۲ به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان در خرداد ماه امسال رسید، یعنی بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

طی این سال‌ها بیشترین میزان رشد اسکناس و مسکوک در دست مردم مربوط به سال ۱۳۹۷ بوده که در نسبت به سال ۱۳۹۶، بیش از ۲۳ درصد رشد داشته، یعنی حجم اسکناس‌ها به جای اینکه در بانک‌ها سپرده‌گذاری یا به اشکال دیگر سرمایه‌گذاری شود در دست مردم باقی مانده بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در اسفند ماه سال گذشته میزان اسکناس در دست مردم به طرز عجیبی با رشد ۲۰ درصدی همراه شده بود، اما پس از آن در بهار امسال این جریان به سمت بانک‌ها سرازیر شده است.

بر همین اساس طی سه ماهه ابتدایی امسال حدود ۴٫۵ هزار میلیارد تومان اسکناس و مسکوک در دست مردم کاسته شده و روانه سیستم بانکی شده که در سهم بانک‌ها در جذب این اسکناس‌ها بیشتر از بانک مرکزی بوده است.

فریبا تاجدینی

منبع : https://tejaratnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی