ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مشتریان از رمز یکبار مصرف استفاده کنند:

0
بانک مرکزی از مشتریان بانک‌ها خواست تا پایان خرداد استفاده از رمزهای یکبار مصرف را عملیاتی کنند.

به گزارش ایبِنا، مسعود خاتونی با اشاره به ایجاد نرم افزار قابل نصب بر روی تلفن همراه برای تولید رمزهای یکبار مصرف گفت: از طریق این اپلیکیشن، هم رمز اول و هم رمز دوم به صورت یک بار مصرف با مدت اعتبار یک دقیقه قابل تولید است که از سوء استفاده‌های احتمالی از کارت‌های بانکی جلوگیری می‌کند.

عضو هیئت مدیره بانک ملی از مشتریان این بانک خواست از رمزهای یکبار مصرف استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش برخی جرایم مربوط به تراکنش‌های بانکی، افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد تراکنش‌های بانکی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و استفاده از رمزهای یکبار مصرف برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ضروری است.

خاتونی افزود: شهریور سال گذشته بانک مرکزی به بانک‌های عامل ۹ ماه فرصت داد تا استفاده از رمزهای یکبار مصرف را برای رمز دوم کارت‌های بانکی عملیاتی کنند که این فرصت خرداد امسال به پایان می‌رسد.

وی گفت: در بانک ملی از مدت‌ها قبل این بسترسازی برای ایجاد رمزهای یک بار مصرف آغاز شد و علاوه بر رمز دوم امکان دریافت رمز اول یکبار مصرف نیز فراهم شده است.

عضو هیئت مدیره بانک ملی افزود: این امکان در قالب اپلیکیشنی با عنوان شصت در اختیار مشتریان قرار گرفته است و مشتریان بانک ملی می‌توانند با مراجعه به سایت این بانک و دریافت اطلاعات مربوط، این اپلیکیشن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب و از خدمات تولید رمز یکبار مصرف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بعد از نصب، این نرم افزار به صورت غیر بر خط و بدون نیاز به اینترنت نیز قابل استفاده است، گفت: این کار برای صیانت از حقوق مشتریان انجام شده است.

منبع : http://www.ibena.ir/news/99683

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی