ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

آیا افزایش مستمری بازنشستگان قبل از پایان فروردین مشخص می‌شود؟

0

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

آیا افزایش مستمری بازنشستگان قبل از پایان فروردین مشخص می‌شود؟/ ۳۶.۵ درصد کافی نیست!

علی‌دهقان‌کیا با بیان اینکه بارها به تامین اجتماعی فشار آورده‌ایم، گفت: امیدوارم قبل از پایان فروردین، میزان افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آخرین ساعات سال ۹۷، افزایش حداقل دستمزد کارگران به میزان ۳۶.۵ درصد مشخص شد؛ حال نگرانی اصلی این است که میزان افزایش مستمری بازنشستگان چه زمان مشخص خواهد شد؟

علی دهقان‌کیا (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران) در این رابطه می‌گوید: به عنوان نماینده مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، بارها به تامین اجتماعی مراجعه کردیم و فشار آوردیم که هرچه زودتر میزان افزایش مستمری بازنشستگان را مشخص کنند.

روال تعیین افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی اینگونه است که مدیرعامل سازمان، میزان پیشنهادی را تعیین و آن را برای تصویب به هیات دولت ارسال می‌کند اما سوال اینجاست که این روال قانونی، چقدر قرار است زمان بگیرد؛ دهقانی‌کیا می‌گوید: امیدواریم قبل از پایان فرودین، پروسه قانونی طی شود و میزان افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مشخص شود.

براساس قانون تامین اجتماعی دو عامل در تعیین میزان افزایش مستمری‌ها دخیل است: میزان افزایش حداقل دستمزد و میزان تورم رسمی و اعلامی؛ دهقانی‌کیا تاکید می‌کند: انتظار ما این است که مستمری بازنشستگان، حداقل به اندازه افزایش حداقل دستمزد کارگران، یعنی ۳۶.۵ درصد افزایش یابد.

او ادامه می‌دهد: با توجه به شرایط معیشتی فعلی، افزایش ۳۶.۵ درصدی هم نمی‌تواند مشکلات معاش بازنشستگان را برطرف کند؛ از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم این شرایط بغرنج را درک کند و اجازه ندهد معاش کارگرانِ بازنشسته بیش از این دچار مشکل شود.

نگرانی دیگر بازنشستگان، «تاخیر طولانی در اِعمال افزایش مستمری‌ها» است؛ همه ساله، دو تا سه ماه طول می‌کشد تا مابه‌التفاوت مستمری‌ها به حساب بازنشستگان واریز شود؛ دهقان‌کیا در این رابطه می‌گوید: امسال با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، توقع داریم این تاخیر به حداقل برسد و نهایتاً قبل از پایان اردیبهشت، بازنشستگان بتوانند به حق و حقوق‌شان برسند.

منبع : https://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی