ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افزایش حقوق سال آینده متناسب با تورم فعلی است:

0

کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین مطرح کرد؛

افزایش حقوق سال آینده متناسب با تورم فعلی است.

یک کارشناس اقتصادی می‎گوید افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت به طور تقریبی برابر با تورم است و می‎تواند راهکاری برای مقابله با آن باشد. این کارشناس اقتصادی تاکید می‎کند که با افزایش حقوق و دستمزد فشار در رابطه با تامین معیشت کمتر خواهد شد و بحران اجتماعی ناشی از فقر کمتر می‎شود اما باید اتفاقات آینده را هم مدنظر قرار داد.

به گزارش جام جم آنلاین ،‌ حسین نعمتی کارشناس امور اقتصادی در گفت‎وگو با جام‎جم آنلاین عنوان کرد: فشار اقتصادی امسال آمار و ارقام عجیب و البته متناقضی را رقم زد. از یک سو با افزایش ۱۰۰ الی ۱۴۰ درصدی قیمت برخی از کالاها روبرو بودیم و از سویی دیگر قدرت خرید در بسیاری از خانوارها تا ۸۰ درصد افت پیدا کرد و معیشت مردم به شدت در تنگنا قرار گرفت.

نعمتی افزود: نرخ تورم امسال به بیش از ۱۸ درصد رسید و نرخ تورم خوراکی‎ها نیز بر روی عدد ۴۷٫۵ درصد قرار گرفت که عملا قدرت خرید برخی از مایحتاج را از اقشار کم درآمد سلب می‎کرد. ما در رابطه با مشکلات اقتصادی اقشار مختلف جامعه اطلاعات زیادی داریم اما آنچه که اینجا کمتر مورد توجه قرار گرفته این است که این مشکلات اقتصادی تا چه اندازه از لحاظ اجتماعی و فردی مشکلات روحی را پدید آورده است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه گفت: آمار، تکان دهنده و به شدت نگران کننده بود. در این شرایط افزایش حقوق کارکنان دولت سدی در برابر تورم افسار گسیخته می‎شود. با تورم کنونی این افزایش حقوق نسبتا متناسب به نظر می‎رسد؛ به شرطی که تغییری در این تورم به وجود نیاید.

او بیان داشت: پیش‏بینی حاکی از این است که برای سال آینده با وضعیت ثبات قیمتی و در موارد معدودی با کاهش قیمتی مواجه خواهیم شد اما نکته بسیار حائز اهمیت این است که باید پیش‏بینی مبتنی بر افزایش دوباره قیمت را داشته باشیم. نعمتی یادآور شد: در این صورت افزایش حقوق نقش خود را در مقابله کامل با تورم از دست می‏دهد و در صورتی که این تورم باز هم افزایش یابد آنگاه افزایش حقوق دیگر بی‏ثمر خواهد بود.

وی در پایان گفت: مسئله افزایش حقوق در برابر تورم در شرایط کنونی مفید و موثر است اما افزایش بیشتر تورم ، این افزایش حقوق را خنثی می‏کند. این مسئله باید در حجم وسیعی مورد بررسی قرار بگیرد که اگر روند افزایش قیمت‏ها برای سال آینده نیز ادامه داشت چه تدبیری باید بیندیشیم. شرایط اقتصادی امسال نشان داد نباید دلخوش به مسئله ثبات باشیم.

منبع : http://jamejamonline.ir/online/3654860867176879101

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی