ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدر است؟

0

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

ضرورت همسان‌سازی حقوق کارگران/بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدر است؟

یک نماینده مجلس با بیان اینکه همسان سازی حقوق کارگران هنوز انجام نشده‌است، گفت: این کار برعهده تامین اجتماعی است که این سازمان هم به دلیل طلبی که از دولت دارد و پرداخت نشده است همسان سازی را انجام نمی‌دهد.

اقتصادآنلاین-صبانوبری؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه موضوع همسان‌سازی حقوق کارگران بازنشسته سالیان سال است اجرا نشده است، افزود: وقتی به سازمان تامین اجتماعی می‌گوییم چرا این اتفاق نیفتاده است می‌گوید من از دولت طلب دارم و دولت هنوز طلب من را نداده است.

وی در پاسخ به اینکه مبلغ بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدراست؟ گفت: سازمان تامین اجتماعی ادعا می‌کند که حدود ۲۰۰هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد ولی دولت می‌گوید که حدود نصف این مبلغ را بدهکار است.

وی ادامه داد: براساس بودجه سال ۹۷ دولت باید ۵۰هزارمیلیارد تومان بابت بخشی از بدهی‌اش به تامین اجتماعی پرداخت کند که تا کنون انجام نشده است.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، قرار بوده است در بودجه سال ۹۸ هم رقمی برای پرداخت بدهی دولت به این سازمان در نظر گرفته شود که دولت رقم مناسبی را در نظر نگرفته است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده است که دولت تا پایان امسال بدهی‌اش را با سازمان تامین اجتماعی تسویه کند ولی تا کنون که مبلغی پرداخت نکرده است.

منبع : https://www.eghtesadonline.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی