ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

خطر بیکاری ۲ میلیون کارگر پیمانکاری :

0

دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگری کشوربا اشاره به طرح هایی در مخالفت با سازمان تأمین اجتماعی و کارگران گفت:تصویب قانون ۱۲ حداکثر توان تولید حق بیمه دو میلیون کارگر را که در کارگاه های ثابت و غیر ثابت پیمانکاری کار می کنند کاملاً به خطر می اندازد.

به گزارش افکارنیوز،  هادی ابوی،دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگری کشور درباره ماده ۱۲ قانون پیشنهادی حداکثر توان تولید  گفت: متأسفانه باردیگرنمایندگان مجلس بارها طرح هایی در مخالفت با سازمان تأمین اجتماعی و کارگران را در مجلس مطح کرده اند اینبار در ماده ۱۲ قانون پیشنهادی حداکثر توان تولید، باز هم در لحظه آخر پیشنهاد کرده اند تا ضرایب حق بیمه که به قراردادهای پیمانکاری اعمال می شود در کارگاه های ثابت و غیر ثابت اعمال نگردد و پیمانکار فقط لیست بیمه بدهد.

وی ادامه داد: تصویب این قانون حق بیمه دو میلیون کارگر را که در کارگاه های ثابت و غیر ثابت پیمانکاری کار می کنند را کاملاً به خطر می اندازد چرا که برای همه اثبات شده بازرسی در کارگاه های غیر ثابت تقریباً غیر ممکن می باشد و پیمانکاران اینگونه کارگاه ها اگر قرار باشد فقط لیست بیمه بدهند و دیگر به قرارداد آنها ضریب بیمه نخورد، مطمئناً حق بیمه کارگران و لیست بیمه آنها را به سازمان نخواهند داد.

دبیرکل انجمن صنفی کارگری کشور افزود: در خوش بینانه ترین حالت،لیست ناقص خواهند داد و از فردای تصویب این قانون شاهد ظلم به کارگران و افزایش شکایت های مربوط به حق بیمه خواهیم بود. به علاوه ده درصد درآمد سازمان در این وضیت بسیار سخت، از بین خواهد رفت. با تصویب این قانون کارگران شهرداری ها،راه سازی،سدسازی،پیمانکاران روی آب، و تقریباً تمامی کارگران پیمانکاری ها به شدت با مشکل عدم پرداخت حق بیمه مواجه خواهند شد.

ابوی گفت: این همین هفته این طرح در مجلس مطرح خواهد شد« نماینده محترم مجلس رای به ماده ۱۲ قانون حداکثر توان تولید یعنی ظلم آشکار به دو میلیون کارگر پیمانکاری و از بین رفتن حق بیمه کارگران و شلیک تیر خلاص به سازمان تأمین اجتماعی، با رأی ندادن به ماده ۱۲ این قانون، به فریاد کارگران مظلوم پیمانکاری برسید».

منبع : https://www.afkarnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی