ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مشمولانی که بسته خود را نگرفتند چه کار کنند؟

0
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

افرادی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی نیستند، می‌توانند با مراجعه به نهاد‌های امدادی خود و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند تا بتوانند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یازدهم آذر ماه سال جاری بود که بسته‌های حمایتی دولت بین برخی از اقشار جامعه که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، توزیع شد.

بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده از سوی دولت نیز هر مرحله به طور متوسط حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد که این تسهیلات به صورت ریالی در کارت‌های یارانه افراد در مجموع به میزان ۶۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد بسته حمایتی خود را دریافت کنند.

اجرای این طرح از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور آغاز شد تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالا‌های ارائه شده به مشمولان نیز تضمین شده باشد.


بیشتر بخوانید: نحوه و تاریخ توزیع سبد کالا و مبلغ سبد حمایتی برای هر نفر در سال ۹۷ 


بر این اساس فهرست فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح از جمله فروشگاه رفاه، فروشگاه اتکا، فروشگاه افق کوروش، فروشگاه هفت، فروشگاه امکان، فروشگاه اسکاد، فروشگاه فرهنگیان، فروشگاه جانبو، تعاونی مصرف محلی و تعاونی روستایی کشور اعلام شد.

در این زمان اعلام شد که سرپرست‌های خانوار مشمول بسته حمایتی دولت می‌توانند کالا‌های مورد نیاز خود از جمله گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی را با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح، خریداری کنند.

بر این اساس افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بیمه شدگان تأمین اجتماعی، بازنشستگان آن و بازنشستگان کشوری مشمول این بسته حمایتی هستند.

در مرحله اول توزیع بسته‌های حمایتی بیمه شدگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان این سازمان هنوز موفق به دریافت بسته‌های حمایتی خود نشده‌اند. برخی خبر‌ها حاکی از آن است که سازمان تأمین اجتماعی درگیر طرح بسته غذایی برای افراد تحت پوشش سازمان خود است و قرار است به افراد واجد شرایط و تحت پوشش خود بسته حمایتی غذایی اختصاص دهد.

بر اساس اعلام سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته از کارافتاده و بازماندگانی که دریافتی آن‌ها زیر ۳ میلیون تومان است، شناسایی شده‌اند که در مرحله اول ۲۰۰ هزار تومان نقدی به حساب آنان واریز خواهد شد و در مرحله بعدی نیز احتمالا به آن‌ها کالا تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است؛ افرادی که تحت پوشش هیچ یک از نهاد‌های حمایتی نیستند می‌توانند با مراجعه به نهاد‌هایی همچون سازمان بهزیستی، کمیته امداد، سازمان تأمین اجتماعی خود و خانواده‌شان را تحت پوشش هر یک از نهاد‌های حمایتی قرار دهند تا بتوانند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: چه کسانی تاکنون سبد کالا گرفته‌اند؟ 


لازم به ذکر است؛ طرح توزیع بسته حمایتی به صورت مرحله‌ای انجام می‌گیرد و زمانبندی منظمی دارد، بنابراین اگر جزء هر یک از نهاد‌های حمایتی هستید توصیه می‌شود باز هم صبور باشید تا بر اساس زمانبندی این بسته‌ها توزیع شود.

منبع : https://www.yjc.ir/fa/news/6778197

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی