ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

هدف نهایی تحریم‌های اقتصادی چیست؟

0

یک کارشناس اقتصادی گفت: هدف نهایی تحریم‌های اقتصادی اثرگذاری بر شاخص‌های کلان و تغییر تراز دولت، بانکی و تراز تجاری است.

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار که با رویکرد بهبود محیط کسب و کار برگزار شد، اظهار کرد: هدف غایی تحریم‌های اقتصادی اثرگذاری بر شاخص‌های کلان و تغییر تراز دولت، بانکی و تراز تجاری است تا کشور را به تغییر سایسی خود قانع کنند.

وی ادامه داد: تنها اثری که تحریم‌ها بر فعالان اقتصادی می‌گذارد این است که همه هزینه‌های مربوط به تولید و تجارت و مبادله را چندین برابر افزایش می‌دهد و در مواجه با تحریم‌ها دو واکنش متصور است، یکی تاکتیکی و دیگری استراتژیک تاکتیکی است که باید تلاش کنیم تا دولت بتواند از منافذ تحریم عبور کند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: اولویت کشور باید کاهش هزینه تولید به صورت عمومی و اختصاصی باشد، کاهش هزینه عمومی یعنی به تمام فعالان در بخش اقتصادی توجه لازم را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اطلاعات موثر بر فعالیت‌های اقتصادی باید به طور شفاف در دسترس شهروندان باشد، نهادهای قاضی و انتظامی سالم باشند و نقوض حقوق اقتصادی جلوگیری کنند و اگر حق کسی پایمال شد، بتواند از آن دفاع کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مساله مزاحمت‌های ملکی و پرونده‌های کلاهبرداری، تصادف و… کم‌ترین مشکل را در امنیت سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.

خاندوزی تاکید کرد: به تفیکیک استان‌ها بدترین وضعیت امنیت سرمایه‌گذاری مربوط به تهران است. بعد از آن خراسان شمالی، چهار محال بختیاری، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی و بوشهر وضعیت بهتری در امنیت سرمایه‌گذاری دارند.

وی با اشاره به نتیجه‌گیری شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در بهار امسال، اظهار کرد: اقتصاد ایران در راه عبور از تحریم‌ها در حوزه ارزی، مبادلات مالی و واردات و اقلام اساسی مانند دارو نیازمند استراتژی کاهش هزینه تولید و مبادله است.

منبع : http://news.parseek.com/Url/15875725

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی