ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بدهی حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی:

0

ابوترابی در گفتگو با افکار نیوز مطرح کرد؛

بدهی حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی/ سازمان محل اجتماع جاماندگان در انتخابات .

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه دولت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است، گفت: این سازمان محل اجتماع جاماندگان در انتخابات شده و دولت هر کسی که که همراهش بوده و در انتخابات شکست خورده را در این سازمان جای می دهد.

به گزارش افکارنیوز، گروه سیاسی- ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی و سهم کارفرما در پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی، گفت: ما معتقدیم که اساسنامه سازمان تامین اجتماعی باید تغییر کند و از حالت دولتی خارج شود.

وی افزود: حتی ما یک طرحی در این زمینه آماده کردیم تا نمایندگانی از کارفرما، کارگران و دولت در راس این سازمان باشند و این سازمان از حالت دولتی صرف خارج شده و سه جانبه گرایی شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان در حال حاضر دولت بدهی سنگینی به سازمان تامین اجتماعی دارد، گفت: گفته می شود که دولت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است. البته مقامات دولتی می گویند بدهی کمتر از این رقم است.

ابوترابی تاکید کرد: دولت در حالی این مقدار به تامین اجتماعی بدهکار است که این سازمان حتی یک روزز تاخیر کارفرما در پرداخت سهم بیمه کارگران را تحمل نمی کند و با جریمه کردن به فکر پول اضافی گرفتن است اما حق خود را از دولت نمی تواند بگیرد.

وی گفت: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی محل اجتماع جاماندگان در انتخابات شده و این افراد در شرکت های زیر مجموعه این سازمان از جمله شصت ها، تامین اجتماعی و شرکت های خودرو سازی مثل ایرانخودرو و سایپا جای داده می شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به جلسه ای که اخیرا با بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی داشته اشاره کرد و گفت: بازنشستگان گله دارند که چرا کارمند سازمان حقوق های بالای دهها میلیونی می گیرند در صورتی که کارگران بازنشسته تامین اجتماعی حقوق کمی می گیرند؟ چرا بین کارگران و کارمندان تامین تامین اجتماعی تفاوت و تبعیض زیاد وجود دارد؟.

ابوترابی تاکید کرد: متاسفانه در اساسنامه سازمان تامین اجتماعی، بیشتر به دولت نگاه شده و در واقع دولت سالاری شده است.

وی افزود: مجلس باید اساسنامه این سازمان را تغییر دهد و در راس این سازمانی سه نماینده از کارگران، سه نماینده از کارفرما و سه نماینده از دولت باشند تا مدیرعامل انتخاب شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: تغییر و اصلاح اساسنامه این سازمان از وظایف کمیسیون اجتماعی مجلس است که امیدواریم این کار انجام شود.

منبع : https://www.afkarnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی