ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تکنولوژی منسوجات هوشمند چیست؟

0
خبرگزاری میزان- منسوجات هوشمند از جمله محصولاتی است که از تکنولوژی نانوذرات در زمان تولید، استفاده کرده اند که در کنار آن از ویژگی هایی مانند وزن کم، ضد آب، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر اشعه ایکس و فرابنفش، عاری از جذب گرد و خاک اشاره کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، داشتن لباسی با ویژگی‌های منحصر به فرد از جمله شاخصه‌های شهر هوشمند به حساب می‌آید که با برخورداری از آن می‌توان از مزیت‌های بی شماری استفاده کرد.
منسوجات هوشمند از جمله محصولاتی است که از تکنولوژی نانوذرات در زمان تولید، استفاده کرده اند که از ویژگی‌های این محصول می‌توان به وزن کم الیاف آن در مقایسه با موارد مشابه اشاره کرد.
این محصولات در عین حال از پایداری و استقامت بیشتری برخوردارند که در برخی پوشاک مانند لباس‌های نظامی کاربرد دارد.
برخورداری از البسه‌ای که می‌تواند در سرما صاحب آن را گرم نگه دارد و در گرما خنک کند از دیگر ویژگی‌های جالب البسه هوشمند است که کاربرد فراوانی در صنعت منسوجات دارد.
این دست از الیاف در باران خیس نمی‌شوند و کنترل آب و هوایی دارند، همچنین عاری از جذب گرد و خاک و بدون بو هستند.
از دیگر ویژگی‌های این الیاف می‌توان به مقاومت در برابر لکه، مقاومت در برابر چین و چروک، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و شعله آتش اشاره کرد.
برخی پوشاک با توجه به کاربرد آن نیازمند مقاومت در برابر پرتو فرابنفش و اشعه ایکس هستند که نسل جدید پارچه‌های نانو این نیاز را نیز تامین کرده است.
برخی الیاف به دلیل نوع کاربرد آن مانند البسه پزشکان نیازمند خاصیت ضدمیکروبی است که این تکنولوژی توانایی برطرف کردن این نیاز را دارد.
عبوردهی حرارتی لباس از ویژگی‌هایی است که در پوشاک ورزشی کاربرد فراوانی دارد، زیرا با برخورداری از این ویژگی دما به خوبی کنترل می‌شود.
کارشناسان در تلاش اند نسل جدید الیاف هوشمند را با ویژگی‌های وفق دهندگی لباس‌ها با شرایط محیطی و تغییر رنگ لباس با حرارت در آینده‌ای نزدیک ساخته و به بازار عرضه کنند.
منبع : http://www.mizanonline.com/fa/news/464105

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی