ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

سیطره دولت بر تامین اجتماعی باید کاهش یابد:

0

پژمانفر در گفتگو با افکارنیوز:

سیطره دولت بر تامین اجتماعی باید کاهش یابد/ سازمان تامین اجتماعی حیاط خلوت سیاسی دولت .

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی حیاط خلوت دولت برای تعقیب اهداف و فعالیت های سیاسی شده، گفت: باید سیطره دولت بر این سازمان کاهش یابد.

گروه سیاسی- حجت الاسلام و المسلمین نصرا… پژمانفر نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی و سهم کارفرما در پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی، گفت: دولت بزرگترین بدهکار به سازمان تامین اجتماعی است و به دلیل ندادن پول سازمان از طرف دولت، این سازمان قادر نیست تا تکالیف و وظایف قانونی حود را به درستی انجام دهد.

وی یکی از این تکالیف را همسان سازی حقوق بازنشستگان ذکر کرد و افزود: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی این تکلیف قانونی خود را انجام نمی دهد و از طرف دیگر نمی توان این سازمان را الزام کرد تا طبق قانون عمل کند چون می گویند دولت حقوق ما را نمی دهد و ما از نجام تکالیف ناتوان هستیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: وقتی دولت وظایف خود را در قبال این سازمان انجام نمی دهد، در حق کارگران اجحاف می شود و این قشر عزیز و زحمتکش از کمترین حقوق برخوارد هستند.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر با تاکید بر اینکه متاسفانه مدیریت تامین اجتماعی در دست صاحبان اصلی اش نیست، تصریح کرد: صاحبان اصلی این سازمان کارگران و همه کسانی که ماهانه حق بیمه پرداخت می کنند، هستند اما متاسفانه نه تنها در مدیریت این سازمان نقشی ندارند بلکه در تصمیماتی که گرفته می شود، حقوق آنها دیده نمی شود.

وی با اشاره به دخالت دولت در مدیریت این سازمان گفت: متاسفانه دولتمردان نه تنها دخالت هایی در مدیریت این سازمان دارند بلکه آنرا حیاط خلوت خود برای تعقیب اهداف و فعالیت های سیاسی می دانند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: باید سیطره دولت بر سازمان تامین اجتماعی کاهش یابد.

منبع : https://www.afkarnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی