ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

لوگو چیست؟

0
شاید بتوان گفت پیشینه ی نماد سازی انسان ها به زمان نقاشی های غار و قرون اولیه زندگی آن ها بر می گردد. گذشته گان نیز دریافته بودند در یک نشانه قدرتی است که می تواند مفهوم را به شکلی قدرتمند منتقل کند.اما این نشانه سازی در دنیای امروز جایگاهی تجاری یافته و برندها و سازمان های مختلف برای معرفی سریع خود در یک نگاه و ماندگاری بیشتر در حافظه مصرف کنند نشانه یا لوگو را در همه ی اقلام تبلیغاتی و اوراق هویتی خود لحاظ می کنند.

لوگو چیست؟

لوگو نمادی بصری ، برای بیان یک عبارت, موضوع، معرفی یک شرکت، محصول، سایت و اقلامی از این دست است. لوگوها اغلب طوری طراحی می شوند که همزمان ساده و حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری باشند.

از سوی دیگر لوگو اولین بخش هویت بصری یک نام تجاری یا یک سازمان و نهاد است که اغلب در سربرگ، تابلو، پوستر و کارت ویزیت ظاهر می شود.

انواع لوگو

طراحی لوگو ممکن از با سه رویکرد انجام شود:

۱-تصویری ۲-نوشتاری ۳-تصویری_نوشتاری

در نوع اول طراح تنها از عناصر بصری برای طراحی بهره می گیرد، لوگوی شرکت های اپل و نایک از این نوع است در دسته دوم لوگو با دست بردن و تغییر عنوان برند یا سازمان شکل می گیرد، لوگوی شرکت های سونی و نوکیا از دسته دوم است اما در حالت سوم نوشتار و تصویر هر دو استفاده می شود، مانند لوگوی نام های تجاری سامسونگ یا ال جی.اما مهم ترین نکته در دسته سوم پرهیز از شلوغی بیش از حد لوگو است.

از آنجا که لوگو چکیده و خلاصه ای از آن چیزی است که صاحب آن انجام می دهد، کیفیت طراحی و میزان خلاقیت در طراحی آن می تواند قابل اعتماد بودن، قدرت و به روز بودن آن برند تجاری یا آن سازمان را نشان دهد.

منبع : http://www.100barg.com/articles/the-importance-of-logo

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی