ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مشترییان بانکها می‌تواند بدون ارائه چک از حساب خود برداشت کنند:

0

بانک مرکزی به تازگی بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرده است که از این به بعد مشتری می‌تواند بدون ارائه چک نیز از حساب خود برداشت کنند.

به گزارش خبرنگار اخبار بانک، پیش از این بانکها و موسسات اعتباری بر اساس قانون چک اجازه برداشت از حساب جاری به طرق مختلف را نداده و تنها ارائه یک برگ چک را برای خارج کردن پول از حساب مجاز می‌دانستند.

 اما بر اساس ابلاغیه اخیر بانک مرکزی از این به بعد مشتریان می توانند با پر کردن فرم حواله الکترونیکی ساتنا و پایا از حساب جاری خود بدون تکمیل کردن برگ چک برداشت وجه کنند.

 بانک ها و موسسات اعتباری پیش از این به بهانه عدم خروج سریال چک عملیات ساتنا و پایا را در حسابهای مشتریان انجام نمی‌دادند.

 به عبارت دیگر بانک ها این گونه از قانون چک برداشت کرده اند که باید تنها با ارائه برگه چک از حساب جاری مشتری برداشت وجه کنند.

 البته پیش از این در صورتی که مشتری دسته چک به همراه نداشت می توانست از طریق دسته چک آزاد یا عمودی درخواست برداشت وجه کند که البته این تنها یک بار در سال قابل انجام است.

 حال با صدور دستورالعمل انجام عملیات ساتنا و پایا از حساب جاری مشتریان به نظر می رسد تا حدود زیادی دستورالعمل صدور چک آزاد یا عمومی کنار گذاشته شود.

منبع : http://www.akhbarbank.com/news/62989

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی