ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تورم ۴۸ درصدی در انتظار اقتصاد ایران:

0

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش تورم گفت: نرخ تورم مربوط به کالاهای اساسی و غیراساسی ماهیانه حدود ۴ درصد است که اگر مهار نشود این نرخ تا پایان سال جاری به ۴۸ درصد می‌رسد.

محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نرخ تورم گفت: اینکه مرکز ملی آمار اعلام کرده که نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه سال جاری به ٩.٧ درصد رسیده، قابل تامل بوده چرا که به نظر می رسد این موضوع با واقعیت های اقتصادی همخوانی ندارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نرخ تورم مربوط به کالاهای اساسی و غیراساسی ماهیانه حدود ۴ درصد است که اگر روند رشد تورم، تا پایان سال ادامه یابد این نرخ به حدود ۴۸ درصد می رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفتگو با خبرگزاری خانه ملت و با تاکید بر رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم، افزود:به نظر می رسد داده های دولت در خصوص نرخ تورم باید اصلاح شود چرا که نباید روند به نحوی باشد که مردم نسبت به آمارهای  اقتصادی تردید کنند.

سبد اقشار کم درآمد با سبد محاسباتی نرخ تورم متفاوت است

پورابراهیمی افزود: باید به سبدی که براساس آن نرخ تورم محاسبه می شود توجه کرد چرا که معمولا سبد اقشار کم درآمد با سبد محاسباتی نرخ تورم متفاوت است. وی ادامه داد:در سبد هزینه ای اقشار کم درآمد عمدتا کالاهای ضروری، مواد غذایی و اجاره بهای مسکن قرار دارد این در حالی است که در سبد محاسباتی تورم اقلام ضروری و غیرضروری با هم لحاظ می شوند که نرخ را تعدیل می کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده از داده های آمارهای صحیح اقتصادی، یادآور شد: باید گزارش کارشناسی و دقیق در خصوص وضعیت نرخ تورم آماده  و ارائه شود.

ایبنا

منبع : http://www.eranico.com/fa/content/91512

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی