ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کارفرما حق اخراج کارگران مشغول در مشاغل دائمی را ندارد:

0

یک فعال کارگری:

کارفرما حق اخراج کارگران مشغول در مشاغل دائمی را ندارد.

یک فعال کارگری با بیان اینکه کارفرما حق اخراج کارگران مشغول در مشاغل دائمی و ماهیت‌دار را ندارد، گفت: این‌که کارفرما بدون دلیل کارگری را از شغلی که ماهیت دائم دارد، اخراج کند نادرست است.

هوشنگ درویش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بحث قراردادهای موقت کارگران اظهار کرد: در تلاش هستیم تا به کارگرانی که در مشاغل دائم و ماهیت‌دار کار می‌کنند، به عنوان کارگران پروژه نگاه نشود زیرا مشاغل آن‌ها دائم است و نباید به عنوان مشاغل محدود به آن‌ها نگاه شود.

وی افزود: در تبصره یک ماده ۷ قانون کار این موضوع به صورت شفاف بیان نشده و این مساله باعث شده تا کارفرمایان از موضوع استفاده‌های نادرستی کنند و هر زمان که می‌خواهند کارگران را اخراج کنند.

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان تصریح کرد: کارگرانی که در مشاغل دائمی و ماهیت‌دار فعالیت می‌کنند، کارفرما حق اخراج آن‌ها را ندارد، مگر این‌که برای کارگر مشکلی در کمیته انضباطی به وجود بیاید و آن هم پس از سه بار اخطار به کارگر، می‌توان نسبت به اخراج کارگر اقدام کنند.

درویش بیان کرد: این‌که کارفرما بدون دلیل کارگری را از شغلی که ماهیت دائم دارد، اخراج کند نادرست است و نباید این کار انجام بگیرد. باید افرادی که در مشاغل ماهیت‌دار فعالیت می‌کنند به صورت قراردادی فعالیت خود را ادامه دهند یا این‌که تبدیل وضعیت شوند و به صورت رسمی به استخدام درآیند.

وی ادامه داد: اگر شغلی پروژه‌ای باشد، پس از اتمام زمان پروژه می‌توان نسبت به عدم نیاز کارگر و یا اخراج آن اقدام کرد اما در شغل‌هایی که محدود نیستند و ماهیت دائم دارند، نمی‌توان این کار را انجام داد.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا این موضوع به صورت کامل حل شود تا کارگران کمتر دغدغه و استرس اخراج از مشاغل دائمی را داشته باشند و بتوانند بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

منبع : https://www.isna.ir/news/97031306359

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی