ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

مهلت بیمه شالیزارها و باغ های گیلان تا نیمه خرداد تمدید شد:

0

رشت – ایرنا – معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان از تمدید مهلت بیمه شالیزارها و باغ های استان تا نیمه خردادماه جاری خبر داد.

پیمان معمار زاده روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در حالیکه پیشتر این مهلت ۳۱ اردیبهشت ماه اعلام شده بود، این تمدید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: امسال سهم شالیکاران برای بیمه عمومی هر هکتار شالیزار در مقابل عوامل طبیعی با احتساب ۹ درصد ارزش افزوده، ۱۲۵ هزار تومان و سهم یارانه دولت نیز در قبال بیمه هر هکتار، ۴۴۷ تومان است .
وی از همه شالیکاران خواست که از فرصت پیش رو و اعتباراتی که دولت در این زمینه در نظر گرفته است، به خوبی استفاده کنند.
به گفته معمار زاده ، تاکنون ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر شالیکار، ۳۲ هزار هکتار از شالیزارهای خود را در برابر حوادث طبیعی بیمه کرده اند و این روند ادامه دارد.
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان در مورد طرح بیمه باغ های مرکبات استان نیز گفت : دولت در این زمینه نیز یارانه قابل توجهی در نظر گرفته که خوب است باغداران از این فرصت استفاده کنند.
به گفته معمارزاده ، سهم باغداران برای بیمه عمومی هر هکتار باغ با آورد پنج تن محصول ۴۷ هزار تومان و سهم دولت ۱۵۱ هزار تومان و سهم باغدار برای بیمه تک خطر ( فقط سرما و یخبندان) ۳۹ هزار تومان و سهم دولت ۲۲۴ هزار تومان است.
وی اضافه کرد: البته باغداران برای بیمه باغ های خود گزینه های چند گانه دیگری نیز پیش رو دارند که می توانند از آنها استفاده کنند.
گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که هر سال از آنها ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تن برنج سفید به دست می آید. سطح زیر کشت مرکبات در استان نیز بیش از ۱۱ هکتار است که شهرستان رودسر با پنج هزار و ۴۱ هکتار بیشترین سطح زیرکشت گیلان را دارد.
شهرستان های املش و لنگرود به ترتیب رتبه های بعدی تولید مرکبات گیلان را دارند و هر سال حدود ۱۴۵ هزار تن مرکبات در استان برداشت می شود.

منبع : http://news.parseek.com/Url/15202902

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی