ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

منابع مصادره‌ شده‌‌ تامین اجتماعی برگشت داده شود:

0

یک فعال کارگری:

منابع مصادره‌ شده‌‌ تامین اجتماعی برگشت داده شود/لغو بند «ز» یک مطالبه‌ جدی‌ست .

حسین حبیبی اعتقاد دارد؛ نباید بحث بند «ز» و تصویب آن را تمام شده دانست بلکه باید با همه توان برای ابطال آن اقدام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ماه‌های پایانی سال گذشت، بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ علیرغم اعتراضات گسترده کارگران در مجلس تصویب شد و از تایید شورای نگهبان نیز گذشت. حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران) معتقد است؛ نباید کار را «تمام شده» دانست و باید با همه توان به مطالبه‌گری برای ابطال این مصوبه ادامه داد.

بند «ز» تبصره هفت لایحه بودجه ۹۷ که حالا پس از تصویب و نهایی شدن به بند «و» تبدیل شده، منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی را به «خزانه‌داری کل کشور» منتقل می‌کند. حبیبی در ارتباط با این انتقال و نهایی شدن آن می‌گوید: دست‌اندازی به منابع کارگران در سازمان تامین اجتماعی که همان حق بیمه کارگران است که از محل کسر درصدی از دستمزد تامین می‌شود، به‌طور رسمی و قانونی درحالیکه مغایر و مخالف شرع مقدس اسلام و در تضاد با اصول ۵۳ ، ۷۱ و  ۷۲ قانون اساسی  است، در قالب بودجه ۹۷ دولت وبا مشارکت و همراهی نامبارک دولت و مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام کلید خورد و به سرانجام رسید.

او ادامه می‌دهد: ما کارگران به زمامداران و مسئولان اعتماد کردیم و بازی خوردیم یا اینکه غفلت و کوتاهی کردیم؛ هرچه هست امروز منابع درمانی‌مان را صاحب شده‌اند.

حبیبی تاکید می‌کند: در شرایط فعلی باید کاری کرد تا منابع مصادره شده‌ی سازمان برگشت داده شود؛ ابطال بند ز تبصره ۷ لایحه بودجه، مطالبه اصلی کارگران در سال ۹۷ است.

“اما چطور می‌توان یک مصوبه‌ی نهایی شده را از حیز انتفاع ساقط کرد” حبیبی در پاسخ به این سوال، راهکارهایی را ارائه می‌دهد: یکی از راهکارها، اعتراض جمعی کارگران است، اگر پرقدرت‌تر از قبل به همه مسئولان نارضایتی خود را ابراز کنیم، به هرحال بی‌ثمر نخواهد بود؛ کار دیگری که می‌شود انجام داد، رایزنی با نمایندگان مجلس است؛ نمایندگان مجلس اگر «بخواهند» می‌توانند در قالب طرح، این لایحه را ابطال کنند. آنها می‌توانند اقدام به تنظیم درخواست در قالب طرح مجلس، جهت برگرداندن منابع سازمان تامین اجتماعی از خزانه‌داری کل کشور و تحویل آن به صاحبان اصلی، نمایند.

منبع : https://www.ilnanews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی