ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

انتقاد از افزایش تسویه حساب های سفید امضاء:

0

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به افزایش روزافزون تسویه حساب های سفید امضا؛ از مجلس و دولت خواست برای حل این مشکل ورود کنند.

غلامرضا عباسی در حاشیه نشست تخصصی گفتگوی اجتماعی سه جانبه ، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه برخی کارفرمایان پا را از حد فراتر گذاشته اند و در کنار قراردادهای سفید امضا از کارگران تسویه حساب سفید امضا دریافت می کنند ، ابراز تاسف کرد و گفت : این رویکرد کارفرمایان که تقریبا مُد شده است علاوه براینکه امنیت شغلی کارگران را به مخاطره انداخته روند رسیدگی به پرونده کارگران را نیز در مراجع حل اختلاف با مشکل روبرو کرده است.
وی با بیان اینکه ۹۶ درصد قراردادهای کار به صورت موقت امضا می شود از انعقاد ۵۰ درصد این نوع قراردادها به صورت سفید امضا خبر داد و گفت : متاسفانه بخشی از این قراردادها همراه با تسویه حساب سفید امضاست.
عباسی با تاکید براینکه مراجعه حل اختلاف نمی توانند کاری برای احقاق حق کارگران انجام دهند از کارگران خواست به هیچ وجه چنین قراردادهایی را امضا نکنند.
وی با اشاره به ماده ۷ قانون کار که کار را به دائم و غیردائم تقسیم کرده است از اینکه هنوز ایین نامه این ماده برای مشخص کردن کارهای دائم و غیردائم تنظیم نشده است ، انتقاد کرد و از مسئولان خواست به این مهم توجه جدی کنند .
منبع : http://www.iribnews.ir/fa/news/2031841

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این سایت اقتصادی سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم. با تشکر مدیر و مسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرومسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی